kašnjenje menstruacije

SniperFox

Poštovani,

Evo opet se javljam, kupio sam test za trudnocu ali nije bilo potrebe raditi ga.. nakon 4,5 dana kasnjenja, napokon je dobila menstruaciju.. bolovi u trbuhu su joj jaci nego inace.. sad me samo jedna stvar zanima, jeli moguca neka lazna menstruacija, citao sam dosta o tome ali nisam bas shvatio koja je razlika.. zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte prijašnje posteve koji navode glavne razlike između prave i lažne menstruacije.

Beatrice55

Poštovani,imam neredovite menstruacije,u pravilu oko 40 dana,nekad manje,nekad više. Radila sam uzv,nemam policistične jajnike,nisam trudna i po riječima moje ginekologice,sve je u redu. Naime,radila sam pretrage krvi za kontracepcijske pilule te je na nalazima povišen prolaktin (714 mU/L (71-566)). Molim vas,da mi protumačite ima li to veze s menstruacijama te kako se liječi višak prolaktina? Čitala sam da uzrokuje cikluse bez ovulacija,tumore i neplodnost,pa me zanima trebam li se brinuti ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti za sad. Javite se endokrinologu na daljnju obradu / Bromergonski test i ev MR glave/

SniperFox

Poštovanje,

Opet ja.. dobila je onda menstruaciju, ali nikada joj nije ovako kratko trajala, 4 dana, peti dan nesto malo.. Je li moguce da je to bila lažna menstruacija?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o menstruaciji.

Gimly

Poštovani,
28.7. popila sam zadnju tabletu lyndinete, te nisam bila u mogućnosti kupiti novu kutiju na vrijeme i nakon godinu dana uradila pauzu, menstruacija mi je redovito došla kao i svakog mjeseca 1.8., no kako nisam započela novo pakiranje, menstruacija mi nije došla sljedećeg mjeseca, i sada već kasni 27 dana. isključila sam mogućnost trudnoće jer sam u 8. mjesecu imala jednom spolni odnos koji je bio zaštićen kondomom. zadnjih tjedan dana imam bijeli iscjedak i bolove u jajnicima kao da imam menstruaciju. hoće li uskoro doći ?
Hvala

jov

Poštovani doktore,
Imam odnose sa svojim dečkom, ali uvek sa kondomom i nikad čak je završi dok je u meni, a posle uvek pogledamo da li je puknut kondom i nije se to dešavalo. Kasni mi menstruacija sada već osam dana, inače mi nije redovna, ali mislim da nikad nije ovoliko kasnila. Imala sam cistu u maju, nije bila velika, ali pila sam Orgametril nedelju dana... sad 22.09. sam imala baš težak ispit i jako sam bila pod stresom oko toga, a bila sam i bolesna i pila antibiotik ospamox, kao i neke tablete za stomak Controloc. Pa me zanima Vaše mišljenje, šta bi moglo biti uzrok kašnjenja i da li je moguće da sam trudna?
Hvala unapred! Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li će uskoro doći. Nakon prestanka uzimanja pilula često se to dopgađa.
Svakako se obratite ginekologu da vam se ordinira terapija kojom će se izazvati menstruacija.

zgtrans

Još bih sam htjela nadodati na svoje ranije pitanje da nemam nikakav iscjedak i da mi je zadnji PAPA test (rađen 10.08.) bio uredan.

zgtrans

Poštovani doktore,

Vidi da sesamo moj zadnji post vidi ne i prvi koji sam Vam pisala danas. Dakle, 5 dana mi kasni menstruacija. Inače se redovite i to se niakda niije dogodila. Spolno sam aktivna, ne koristimo zaštitiu, ali nije bilo ejakulacije u mene. Danas osjećam lagana probadanje u donjem dijelu trbuha kao pred menstruaciju. Zanima me da li je moguća trudnoća, iako ja ne vjerujem da sam trudna. Danas ću napraviti test da isključim ipak i tu mogućnost. Zaista ne znam zašto mi kasni toliko. Malo jesam bila pod stresom, ali ništa drugo. Zadnji PAPA test rađen je 10.08. i bio je uredan. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mladi ste , neiskusni, ne koristite zaštitu, svakako napravite test.

zgtrans

Kao prvo, nisam tako mlada kao sto mislite a bome ni neiskusna. Ne razumijem takav komentar... Drugo, napravila sam danas oko 18h jedan test i negativan je, menga jos nije dosla. Jednostavno sam se zabrinula jer mi menga kasni koliko nikada nije. Ujutro cu ponoviti test jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan onda se ne radi o trudnoći. Od uzroka kašnjenja moguće su ciste, pcos, upala, problemi sa štitnjačom, promjena klime, mjesta boravka, naglo debljanje, mršavljenje, stres i štošta drugo. Koji je uzrok kod vas dosita ne znam.

zgtrans

Postovani doktore, javljam se opet...danas ujutro sam ponovila test i opet je bio negativan. Međutim, jucer i danas i mi se nakon mokrenja kad sam se obrisala na papiru pojavila lagana sukrvica. I dalje osjecam laganu bol donjem dijelu trbuha, no menstruacije i dalje nema. Da li su ovo naznake da ce uskoro doci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno da da.