Kašnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Wiz dakako da se ne radi o mogućnosti trudnoće.

Wiz123

Hvala doktore, znaci nikako da je ostala trudna? mozete li mi reci zbog cega mozda nedobija mjesecnicu, rekla mi je da dobija sve znakove kao i inace znaci da joj se nakuplja iscjedak i ima znakove pms-a, no nikako da joj dodje, nisu joj imace bas redovite mjesecnice nekad dodje odmah nekad kasni 5 dana a nekad urani, no ona sad panicari zasto nije odma dobila. Navodim da je jako stresna zbog posla itd. Hvala na odgovoru

Wiz123

želim jos pitat doktore da li je moguce da je ikako trudna a ima znakove PMS-a i taj navedeni iscjedak, da li je potrebno napraviti test. No ako se desilo ovako kako sam vam prico da nisam ni ejakuliro ni penetriro da li je ikako moguca trudnoca, dal trebamo test napravit?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima kašnjenja prevrtite malo u prijašnjim postovima.

enaa_94

Poštovani doktore, menstruacija mi kasni tri dana, brine me obzirom da nikad nije iako imam hipertireozu (bolest štitne žlijezde) zadnji spolni odnos sam imala sa zaštitom a predzadnji bez, ali je prekratko trajao. Zadnju menstruaciju sam imala 7.7. Razlika između dvije je 25 dana već duže vremena. Imam bolove u grudima, u donjem dijelu stomaka i zadnjem dijelu leđa. Sve kao i obično pred menstruaciju ali nikako da krene. Ponekad me jako zaboli sa lijeve strane ispod stomaka. Sumnjam da su u pitanju jajnici, ili neka upala. Test još nisam radila. Pomozite mi.
Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test. Time ćete si pomoći i isključit jedan uzrok.

Wiz123

Poštovanje doktore, djevojka je napravila test na trudnoću s jutarnjim urinom na trakicu i ispao je negativan, da li je to dovoljno ad se otkloni sumnja trudnoće iako ste rekli da se u mojem slućaju neradi uopće o trudnoći. Također je naručena kod ginekologa na pregled, sestra joj je rekla da se najvjerojatnije radi o stresu pošto je bila uplašena. Da li je potrebno raditi test možda ponovno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba novi test. Ne radi se o trudnoći.

Wiz123

Poštovanje doktore, ja se vec stvarno izvinjavam ako gnjavim no nigdje se nemogu priblizno dobro informirati kao ovdje. Naime želim pitati da li je možda test napravljen prerano ako smo ga radili 2 i pol tjedna poslije tzv "odnosa" kao što kažem nisam ni penetriro ni ejakuliro bilo je samo tzv trljanja. Djevojka je ošla kod ginekolognje no začudo nije joj ništa rekla nego samo da je to normalna pojava kod svake žene, te se ukupno kod nje zadržala nekih 10 minuta gdje je pritom nije ni pregledala, nego joj je rekla da ako nedobije mjesečnicu do 1.9 da joj se javi opet na pregled. Mene zanima doktore da li vi imate neku preporuku ili savjet zbog čega možda kasni, jer iskreno nigdje nemogu naci na forumu slično mojo situaciji. ona nema nikakve znakove trudnoce ni mjesecnice vise oscjeca se kako kaze normalno kao svaki dan, samo je taj bijeli iscjedak prestao biti obilan te je sad mnogo rijeđi kao da prestaje, Da li se možda radi o kasnoj ovulaciji, da joj je možda cijeli ciklus pomaknut? Molim odgovovorte. Unaprijed Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemam što dodati. Bila je kod doktora i sad ne vidim problem.
Ne radi se o trudnoći. Educirajte se.
O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postovima.

Wiz123

Također sam i vidio da je dosta žena dobilo lažne negativne rezultate, pa se sad ipak bojim da nije to slučaj kod mene.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Lijep pozdrav.

xzara24

Pozdrav,
Bila sam u bolnici 3 tjedna radi upale gušteraće i žuči. Bilo je nešto komplikacija ali na kraju je sve prošlo dobro. Dok sam bila u bolnici dobila sam menstruaciju 12.07 a prethodnu sam imala 26.06. Dobila sam je ranije 10-tak dana. Uglavnom sada sam doma i mensturacije nema, a sigruna sam da trudna nisam. Da li je moguče da s obzirom da sam bila na Ciprion antibiotiku skoro mjesec dana da mi kasni zbog upale i antibiotika. Namjeravam otići do svoje doktorice čim dođe sa godišnjega. Hvala lijepa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Takva kašnjenja menstruacije su uobičajna u ovakvim situacijama.

Wiz123

Doktore zelim vas samo obavjestiti da je djevojka dobila mjesecnicu, kasnila joj je cca 9 dana, zelim se ispricati na smetnji i zahvaljujem vam na pomoci.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

enuska2

Poštovanje.
Kasni mi menstruacija već 10 dana. Zadnja je bila 9.7 Inače mi je redovita,zna nekad zakasnit 2-3 dana a nekada uraniti 2-3 dana.
Odnose sam imala bez zaštite,ali dečko nikada nije svršavao u mene.Napravila sam test za trudnoću i bio je negativan.
Imam bol u leđima,bole me grudi,i čak osjetim jako malu bol u jajnicima,kao da ću dobiti ali od menstruacije ništa,ovih dana sam
se i prehladila upala grla i krajnika,i imam bijeli gusti(sirasti )iscjedak.Zanima me hoću li dobiti menstruaciju,ili sam ipak trudna?
Jako me je strah.Pomozite mi.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna ako vam je test negativan.
O ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postovima.

Wiz123

Samo sam htio jos pitat doktore jel postoji ikakva sansa za trudnocom ako se dobije menstruacija, čitao sam jedan dio žena dobije neko krvaranje koje one pobrkaju sa mjesečnicom, o to krvaranje traje kratko i veoma je lagano te da se dobiva 6-12 dana od odnosa te da je to prvi znak trudnoce, moja djevojka je dobila mjesecnicu 22 dana poslije tog "odnosa" i trajala joj je svega 6 skoro 7 dana, da li postoji mogucnost da je to ta lažna mjesečnica ili sam opet u zabludi, molim odgovor doktore jer svasta procitam na internetu i dosta toga su gluposti ili krive informacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imala je normalnu menstruaciju. Ne brinite.