Kašnjenje menstruacije

Wiz123

Hvala doktore na odgovoru, zanima me jos jedna stvar ako mi možete pomoč, da li kada žena zatrudni da li se ipak može desiti menstruacija ali da kasni tj da dođe kasnije kao recimo tjedan dana kasnije kao kod moje djevojke i bude potpuno normalna ili menstruacija uvijek izostane tj nestane kada žena zatrudni. Molim odgovor doktore i stvarno se ispričavam ako već gnjavim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konfuzni ste. Ne razumijem vas.

Wiz123

Ispricavam se, htio sam pitat da li zena ukoliko je tek zatrudnila svedno moze dobit mjesecnicu ili joj mjesecnica u potpunosti izostane? Pitam tako da budem siguran posto je mojoj djevojci mjesecnica kasnila tjedan dana, da li postoji mogucnost da je trudna iako je dobila mjesecnicu mada je ona samo kasnila ili bi joj mjesecnica morala u potpunosti nestat odnosno izostat da bi se uopce posumnjalo na trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da žena kad ostane trudna nema mjesečnicu. Neke žene imaju ponekad krvarenje u ranoj trudnoći, koje svakako izgledom, obimom, i trajanjem odstupa od normalne mjesečnice.

Wiz123

Samo da jos pitam doktore, ako je mjesecnica kasnila 8 dana i bila normalna kao kod moje djevojke da li to znaci da je sve uredu isto i da nema trudnoce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Ajla2014

Postovani, zeljela bih da znam sta bi mogao biti uzrok kasnjenja menstruacije vise od 10 dana. Inace imam redovne menstruacije, ali ovaj put kasni i ne znam sta da radim. Imam bolne bradavice, ponekad bolove u donjem dijelu stomaka, kao kad trebam dobiti menstruaciju, ali nema nikakvih znakova da ce uskoro doci. Inace imam cesto mokrenje, a ono je uzrok mojih upala mokracnih kanala sa kojima imam problem vec dvije godine. Da li su mozda u pitanju policisticni jajnici ili nesto drugo? hvala vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne mogu znati koji je uzrok kod vas. Pročitajte prijašnje odgovore na temu kašnjenja menstruacije.

Ajla2014

Citala sam, ali nemam nijednu slicnu situaciju. Inace imam spolne odnose i uvijek su zasticeni, nikad bez kondoma. Znamo da kondom nije pukao niti skliznuo, a nikad ne zavrsi u meni nego van mene. To sam zaboravila spomenuti, najbitnije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalio raditi o trudnoći.

Wiz123

Postovanje doktore, ispricavam se na smetnji no zelio bih par odgovora na neka pitanja ako je ikako moguce. Naime djevojka bi mi trebala dobit mjesecnicu u petak ili subotu 5.9. ili 6.9. Naime u srijedu su joj se polako poceli pojavljivat simptomi pmsa, opet joj ide iscjedak ponekad osjeti mali grc i ima male promjene raspolozenja, pa me zanima da li je to sve uredu posto njen pms kako ona kaze stalno ovakav tj. Lagan. znam da dosta zena osjeti bolove u cijelom tjelu tijekom pmsa pa me zanima da li je to uredu da joj je pms ovakav samo popracen iscjedkom bijele boje sa nekim malim bolovima koji dodju ponekad. Da li je to znak nadolazece mjesecnice? ispricavam se na smetnji i nadam se da ce te mi odgovoriti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemaju sve žene iste smetnje tijekom pms-a. Zove se premenstrualni sindrom jer obuhvaća gomilu različitih smetnji pred menstruaciju.
Da li će dobiti menstruaciju to ja ne znam.
Strpljenja.