kasnjenje menstruacije

enaaa16

Poštovani,
uskoro ću imati 17 godina i sa dečkom prakticiram analni seks, nikad nisam imala spolni odnos niti je bilo kakvog dodirivanja penisa sa vaginom. Imam redovite menstruacije koje dolaze točno, osim iznimaka. Sve su dolazile prije 24.dana ciklusa, 24. dan je bilo zadnje da dođe. Zadnja 4 mjeseca su dolazile 22. dan, ali nikad više od 24. Sljedeća stvar je da je danas meni 25. dan ciklusa i još uvijek nisam dobila menstruaciju. Bole me grudi kao inače pred nju, mjenjala sam promjene raspoloženja i sve je bilo ko i inače pred menstruaciju. Strah me trudnoće, mada su šanse gotovo nikakve jer dečko nikad nije ni svršio u anus niti bllizu njega ili vagine. Također sam danas mjerila bazalnu temperaturu i bila je 36.5, svako maloo dobim osjećaj kao da ću doobiti svakog trena, ali ništa. Grudi me još uvijek bole, a menstruacija nikako da krene. I nikad nije kasnila, problema sa stresom nemam, kao ni sa prehranom ni ništa slično.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstrualni ciklus je normalan od 24 do 35 dana. Dakle može imati manje ili veće oscilacije. Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

enaaa16

dosla je menstruacija danas ujutro, praktički ako gledam kasnila je samo 2 dana od mojeg uobičajenog ciklusa (24. dana), a 6 dana od zadnjeg. Nije toliko puno i mislim da nemam razloga za brigu. Hvala Vam na strpljenjuhappy

Benniii

Postovani,menstruaciju sam trebala dobiti 13.6.,a danas je 19. Imam decka duze vrijeme,20 mi je godina i nismo pazili. Prije 2-3 tjedna je 3 dana za redom svrsavao u mene. Nikad nismo imali nezasticen spolni odnos. Medjutim,ja sam do prije mjesec i pol dana bila na antibaby pilulama(evaluna) i svojevoljno sam prestala. Tjedan dana nakon prestanka on je svrsavao u mene. Sad me strah,je li moguca trudnoca? Primjetila sam da mi je odnos bolan zadnja 4 puta,imala sam bolove kao pred menstruaciju ali mnogo slabije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Benni moglo bi se raditi o trudnoći. Napravite test svakako čim prije.

mincica21

Postovani doktore,
Zadnju menstruaciju sam dobila 12.5. A odnos sam imala 20.05. Decko je koristio kondom kao i svaki put. Ciklus mi traje 28-31 dan i nikada mi nije ovoliko kasnilo. 16.06.sam radila test na trudnocu, nije prvi jutarnji urin ali je na testu bilo naznaceno za svako doba dana i bio je negativan. S obzirom na zastitu, negativan test i jos uvijek neplodni period mislite li da imam pravo na ovoliku brigu oko trudnoce?
Hvala unaprijed na pdgovoru.
Izvinite molim vas, ja sam vec pisala ali sam pogrijesila 20.5 je bio spolni odnos umjesto 18.05 u paniciii sam

vale2705

Poštovani,
Prvi put sam stupila u spolne odnose, prvih par minuta nismo koristili zaštitu ali kasnije smo koristili kondom, (svaki put tako). Mjesečnicu inače imam svakih 28-30 dana, i po kalendaru mi kasni vec dva dana, ali vec zadnja tri dana me bole leđa, stomak mi je naduvan i imam promjene raspoloženja kao i inače prije mjesečnice, ali nisam dobila mjesečnicu. Iako sam se nedavno preselila i drugu državu i pod stresom sam, a s obzirom da mi je prvi put nezz da li je to normalno tako?!

Hvala unaprijed na odgovoru!

selma2697

Postovani, imam 18 g. zadnja menstruacija mi je bila 25.5., od kako sam stupila u spolne odnose decko i ja koristimo metodu prekinutog snosaja. Ciklus mi traje 25 dana, medjutim menstruacija mi kasni vec 2 dana. Odnose smo imali i u okviru plodnih dana, ali naglasavam bez ejakulacije u rodnicu. Postoji li sansa da sam trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mincica ne radi se o trudnoći prema opisanom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Selma postoji jer ne koristite nikakvu zaštitu. Napravite test.