Kašnjenje menstruacije

luceluce

Hvala Vam ..stigla je danas menstruacija..samo da vas pitam još dal bi bilo poželjno posjetiti ginekologa posto nikad nije kasnila, a sad je 9 dana,,ili je sve u redu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba za sad. Ako iduće cikluse bude kasnila, tada se javite na pregled.

Roza1950

Poštovani,
Svakog puta kada imam spolni odnos, tog mjeseca mi kasni menstruacija od 5-10 dana, koji je razlog tomu? Da napomenem odnos je uvijek zasticen i momak ne ejakulira u mene. A kada nemam odnos sa momkom onda mi menstruacija dode pravilno bez kasnjenja.
I jos nesto, nakon odnosa osjecam peckanje te bol u donjem dijelu trbuha odnosno pritisak u donjem dijelu trbuha. Trebam li se brinuti? Da odem ginekologu ili je to normalno? (Spolni odnos je neredovit)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam zašto vam kasni baš tada no ne vidim problem u tome.

Lela127

Poštovani,
Proslog mjeseca sam imala 2 nezasticena odnosa, sa ejakulacijom van rodnice, nakon cega sam dobila menstruaciju na vrijeme. 19.12.sam imala odnose prilikom kojih nije doslo do ejakulacije uopste. 26.12.sam imala odnos isto sa ejakulacijom vani. Menstruacija mi kasni 1 dan, inace je uvijek redovna ili malo uranjena. Imam bolne grudi i bolove u krstima i blag bol u donjem dijelu trbuha od predmenstrualnih znakova. Malo sam pod stresom zbog kasnjenja, bojim se nezeljene trudnoce, i zanima me kolika je njena mogucnost prema prethodno navedenom ? Isto tako, htjela bih spomenuti da vec nekoliko mjeseci, povremeno mi se javljaju bolovi u jajnicima sa nadutoscu cijelog trbuha, nisam se za to javljala ljekaru zato sto nekoliko dana budu, pa se onda ne javljaju, a ne budu uvijek u vrijeme ili prije menstruacije, nekad i sredinom ciklusa. Prema Vasem misljenju, sta bi to moglo biti, moze li biti uzrok kasnjenja menstruacije, iako do sada nije bilo kasnjenja. Iscekujem Vas odgovor i hvala unaprijed .

Mirna1501

Poštovani,

menstruacija mi kasni vec 18 dana, inace imam odnos s deckom bez zastite. Radila sam jucer test i bio je negativan. Jel moguce da mi kasni jer sam imala manje odnosa ovaj mjesec nego proslih ili zbog toga sto sam bila na dijeti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirna naglo mršavljenje može rezultirati kašnjenjem menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lela ne znam koji je uzrok. Kašnjenje od jedan dan nije kašnjenje menstruacije. Normalan ciklus oscilira od 22 do 35 dana. Gdje piše da svaki mjesec morate dobiti na 28. dana?

skrivena81

Postovani, 20.10. imala sam pobačaj, krvarenje je trajalo 8 dana oskudno. Menstruaciju sam dobila 27.11.2016. , znaci u predviđenom roku od 4-6 tjedana. Ranije sam imala redovitu menstruaciju, od 27-30 dana. Imam bolne bradavice već 4 dana, lagane kao menstrualne grčeve, i lagano probadanje u jajnicima. Odnosa nije bilo, osim petinga, tako da bi trudnoća mogla biti isključena. Da li je "normalno",da se eventualno hormoni nisu "poslozili" pa iz tog razloga kasni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovor je vjerovatno da.

Baterflaj

Postovani,
Imam pitanje za vas. Poslednju menstruaciju imala sam 01.12.2016.Tad mi je menstruacija bila jako slaba, jer sam se u sred ciklusa razbolela. Bila sam bolesna tri neselje od tad. Decko i ja koristimo kondom, svaki put ga proveravamo i ne ejakulira u meni. Mozda se desilo da par puta krenemo minut bez kondoma ali posle stavimo. Menstruaciju sam trebala dobiti prvog, ali kasni mi vec dva dana.Imala sam naznake PMS-a, bol u donjem delu, emotivnost itd. Zbog cega mi kasni menstruacija i da li cu dobiti uskoro?

Mirna1501

Poštovani,
menstruacija jos nije dosla kasni 23 dana. Jel moguce da toliko kasni zbog dijete? Sa partnerom prakticiram nezasticeni odnos,ali pazimo i nikad ne ejakulira u mene! Nemam nikakve simptome trudnoce i test sam radila i bio je negativan, a na dijeti sam bila mjesec i pol.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirna odgovorio sam vam.LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Baterflaj ne znamzašto vam kasni menstruacija. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

dkonje34

Postovani,
Imam 29god
16.12.2016 mi je trakica pokazala ovulaciju,buduci da pokusavamo dobiti bebu imali smo spolni odnos.
Mjesecnicu sam trebala dobiti 31.12.2016. Ali sa danasnjim danom kasni vec 5 dana.
U medjuvremenu primjetila sam jednom neki zuckasti iscjedak na papiru i kasnije ne.Zatim nakon trcanja probadanje u desnom jajniku,pa i u cijelom doljnjem dijelu kao grc koji je brzo prestao.Grudi su me bolile oko 5 dana,danas vec manje ali nikada me nisu bolile tako,prvo bradavice a zatim okolni dijelovi kada bih stisla rukom,dok trcim od trenja grudnjaka takodjer.
Jutros sam napravila test na trudnocu,prvi jutarnji urin srednji mlaz i odmah se pojavila crtica kao pozitivan rezultat.
Mene zanima mislite li da je u pitanju trudnoca ili nesto drugo?Kada da odem ginekologu?Mislila sam napraviti jos jedan test sutra pa se naruciti kod ginekologa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test pozitivan onda se radi o trudnoći. Uzv pregledom trudnoća se može vidjeti nakon tjedan dana kašnjenja menstruacije.

A08

Poštovani,
Zadnja mjesecnica bila je 29.11., prije toga 29.10. I 3.10. Ciklusi traju od 27-36d
Imala sam nezasticene spolne odnose 3.12., 11.12, 20.12. i decko nije ejakulirao u mene.
u zadnje vrijeme također sam izlozena visokom stresu, prehladena sam tjedan dva te sam se pomalo udebljala. Osjecam bol u donjem djelu trbuha i grudi kao pred M.
Mozete odg postoji li mogućnost trudnoće ili ovi dr uzroci mogu biti razlog kasnjenja? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije onda ne trebate brinuti oko trudnoće. O ostalim uzrocima pročitajte prijašnje posteve.

nada1501

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 10.11. i od tad ju nisam dobila. Radila sam dva testa i negativna su. Jel moguće da mi je ciklus preskočio?

BossGirl

Poštovanii,
Zanima me vase misljenje o sledecem.Polne odnose sam imala 16. I 17.Prosla menstruacija bila je 5.decembra.Obicno dobijam na 28,29 dana.Medjutim danas je vec 32.dan a ja jos uvek nisam dobila.Zastitu smo koristi,ali postoji rizik jer je prvih min bilo bez zastite i da napomenem,sve je zavrseno pre vremena iako smo koristili kondom.Nismo hteli da rizikujemo.Sto smatram da nije moglo nista da naskodi,ali ipak vas da piitam.Ipak ste strucni.Menstruacija mi nikakada nije kasnila ovoliko.Cak ni tokom mladjih danaa,stalno mi je dolazila na vreme.Imam sve PMS simptome(mucnina,bubuljice,bol stomaka,glad,nervoza) ali nikako da krene.Da napomenem da sam citam decembar slabo spavala,ucila i zbog faksa..Zanima me vase misljenje,o trudnoci i razlogu kasnjenja
Unapred se zahvaljujem