kašnjenje menstruacije i moguća trudnoća

mrvica200

Poštovani, ja i dečko imamo redovito zaštićene odnose(koristimo prezervative),a mjesečnice mi inače kasne 3-6 dana i užasno su mi bolne prije nego trebam dobiti,a i obilne i bolne kada dobijem. Ovaj mjesec mi kasne 11 dana (zadnji put sam imala 15.2.). Dečko i ja svaki prezervativ provjerimo više puta i svaki je bio u redu. Ja nemam nikakve simptome skore mjesečnice kao ni trudnoće, ali ipak sam jutros napravila test (radi se o clearblue testu s prikazom tjedana začeća). Test mi je dosta brzo, nakon cca minutu i pol pokazao minus, ali nakon cca 20 sekunda počeo se nazirati "okvir" okomite crtice. Zanima me da li je moguće zbog tog "okvira" da je test ipak pozitivan bez obzira što ne prikazuje tjedne začeća, ili je test jednostavno takav da je to ok da se pojavi? Da još napomenem lijevi jajnik me bolio prije nekoliko dana u trajanju 3-4 dana, a jučer sam proljev imala. Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Koji je uzrok kod vas ne znam. Pročitajte o mogućim uzrocima u prijašnjim postevima.