Kiretaza i kariogram

mirela001

Postovani,
Prekjucer mi je urađena kiretaza uz uzimanje uzoraka za kariogram u 9 tjednu trudnoce. Sta se, tocno sve moze vidjeti iz nalaza, dali se vide samo kromosomski razlozi ili i možebitne infekcije? Koliko dugo nakon zahvata se treba cuvati od odnosa i ponovne trudnoće? Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako i kromosomi i građa posteljice, upale i sl.
Ako je opetovani pobačaj onda se morate obraditi prije iduće trudnoće.
Ako je ovo prvi onda pauza od 4 mj do iduće trudnoće. Odnose možete imati nakon prve menstruacije.

mirela001

Puno hvala. Ovo je prvi kiretieani. Imala sam dvije biokemijske prije. Koje sve pretrage trebaju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koje pretrage treba, vidjet će se nakon nalaza kariograma. Predugo bi trajalo nabrajanje.
Pročitajte u prijašnjiim postevima o obradi habitualnih pobačaja.