kolpskopski nalaz

ak

Postovani,

Da li biste mogli da mi protumacite o kakvim promenama je rec koje su utvrdjene kolposkopijom . Papa test na osnovu kog sam upucena na kolposkopiju je IIIa, dok Papa test koji je uradjen tokom kolposkopskog pregleda nije jos gotov

Dg. N72

U prelaznoj zoni ektopija oivicena mozaikom na 10-2 h, Schiller negativan. Na donjoj usni REE otvorenog tipa. Na epitelu vagine i vulve nema kolposkopskih promena

Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o minor change promjenama. Napravite bris na hov.
Mozaik je tipičan za hpv infekciju.