kombinirana terapija

Azra

Poštovani!
Mogu li tablete cyclo-progynova izazvati ovulaciju kod žena sa sec.amenorejom ili je pak bolje koristiti kombiniranu terapiju klomifen i dabroston kako bi došlo do trudnoće?
Naime u braku sam skoro godinu dana, imam neredovite cikluse (od prije 4 godine kada sam namjerno dobila na težini oko 15 kg.-sada imam 59kg.),a muž i ja silno želimo bebu.Napominjem da mi je 26 godina,papa -nalaz je uredan kao i hormoni štitnjače i UZV uterusa i jajnika.
HVALA NAJLJEPŠA!!!!

dr Miro Šimun Alebić, spec.gin

Poštovana,
odgovor na ovo pitanje zahtjeva cjelovitiji uvid o uzroku sekundarne amenoreje te Vam na ovom mjestu, na žalost, ne mogu odgovoriti.