Komplikacije u trudnoci.

Lavica85

Postovani doktore,

25-ta nedjelja sam trudnoce i imam 31 godinu, Na danjasnjem pregledu kod proferosa ginekologa na ekspertskom UZV-u receno mi je da imam problem.
Na nalazu pise PATOLOSKI PROTOK NA LEVOJ ARTERIJI UTERINI i predlozena terapija LMWH u saradnji sa hematologom.

Ja Vas molim da mi objasnite sta sve ovo znaci.

Hvala i lp
S' postovanjem,
Marijana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobivat ćete niskomolekularni heparin zbog kompromitirane cirkulaciji u navedenoj žili. Važno je da se ista drži otvorenom i da ne dođe do tromboze iste.

berni24

Poštovani,
prijateljica je trudna i termin joj je 19.11.
Danas je bila na pregledu i na ctgu,kazu da je sve dobro i da je plodna voda mljecna.
vec mjesec dana je otvorena prst.
Na iduci pregled su je tek narucili za tjedan dan,da li Vi mislite da je to prerijetko s obzirom da prenosi trudnocu i da li bi ti pregledi sada trebali biti cesci?
Hvala
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da bi trebalo i ranije. Plodna voda se pregledava sa 39, 40 i 41. tjedan a nakon toga svaki drugi dan.
Svakako je nužno napraviti i pokoji ctg u tom intervalu.

Vaki992

Postovani,

Mozete li da mi protumacite sl nalaz.
Grlic skracen,razmeksan,uloziv za vrh prsta.28 nedelja trudnoce,inace mi je plod relativno nisko

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalaz vam je malo nenormalan, dakle malo ste više otvoreni nego što bi ste trebali biti sa 28 tjedana.
Sugeriram obradu ; UZV cervikometriju, KKS, CRP, urinokulturu i cervikalne briseve . Praćenje istog kroz 2 tjedna.