konstantno peckanje

Lealea67

Unatag mjesec i pol osjećam konstantno peckanje/svrbež oko vaginalnog otvora, vec sam tri puta koristila kanseten kremu + vaginalete al svrbež se opet vraća, jace izražene prije i poslje menstruacije. Pošli tjedan sam bila kod ginekologa koji mi je rekao da on više sumnja na bakterijsku vaginozu. Nemam neobičajen iscjedak ili miris. Papa test će biti gotov tek za mjeseca dana, a do onda mi je preporucio lactogyn vaginalne probiotike, 7 dana sam ih koristila, ali nisam osjetila nekakvu preveliku razliku. Ponekad mi pomaže mazanje jogurtom iako neznam smije li se to opće. Jeli moguće da se radi o nekakvom dermatitisu? Ne koristim nikakva agresnivna sredstva + uvijek pamučno rublje. Također prije belaru preko godinu dana, neznam više sta da radim, možete mi preporučiti nekakvi proizvod?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće je da se radi o dermatitisu. Pokušajte s nekom od kortizonskih krema, ali preporučam da se konzultirate s dermatologom.