Kontracepcija

Danci77

Postovani

Vec 5god koristim Diane 35 kao kontracepciju.Nemam nikakvih nuspojava i sve je u najboljem redu.
Moj problem je sto me moja dr zeli prebaciti na druge tablete jer kaze da "imam neke godine" sta god to znacilo.
Imam 37 godina.
Zasto vise nesmijem koristiti Diane 35?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem se s mišljenjem vaše doktorice. I sam bih vam to savjetovao.

Diane35f

Postovani doktore, vec dvije godine moje menustruacije su nededovne .Dobijala sam svaki drugi mjesec ili ponekad svaki mjesec . Od jula do oktobra bile su mi redovne . U novembru mjesecu mi je menustruacija kasnila 15 dana. Obzirom da je trudnoca bila iskljucena kao razlog kasnjenja moj ginekolog mi je propisao lijek primolut nor koji sam pila 2x1 7 dana treci dan od prestanka pijenja tog lijeka dobila sam krvarenje.Prvi dan krvarenja pocela sam po prvi put koristiti Diane 35 kontracepcijske pilule.To je bilo 1.12.2016. Nakon deset dana tj 10.12 imala sam odnos sa momkom nije nijednom svrsio u mene ali vise puta smo u toku dana ponavljali odnos.Odmah po koristenju diane pilula nisam imala izrazene nuspojave osim blage mucnine medjutim poslije odnosa mucnina je vise izrazena i povremeno mi se javlja bol u lijevom jajniku i trbuhu .Da li to znaci da je kontracepcija zakazala i da sam trudna.Od odnosa je proslo 5 dana. Diane koristim redovno tacno na vrijeme

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućnosti trudnoće.