Kontracepcija

Blond

Pozdrav.
Prije par mjeseci ustanovljeno mi je da imam vodenu cistu velicne 5.5mm na desnom jajniku.Cista prouzrokovana upalnim procesom nakon lijecenja je pukla.Mjesec kasnije nova je nastala i pukla poslije menstruacije.Medjutim spolni odnosi su ponekad nemoguci zbog bolova .Bolovi u predjelu malog stomaka.Nakon 3 mjeseca pocinjem piti kontracepcijske tablete Diamilla jedan hormon.Po savjetu doktorice .Pocela sam piti prvog dana menstruacija u ponedjeljak sam zapocela trecu sedmicu i opet dobila menstruaciju nakon samo jedne sedmice.Zanima me Vase misljenje da li trebam opet da posjetim ljekara ? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o probojnom krvarenju koje je često u početku uzimanja kontracepcijskih tableta. Ukoliko bi se krvarenje ponavljalo u idućim ciklusima javite se liječniku.