Kontracepcija

Ivo Balenović, dr. med.

Nema smisla uzimati dodatnu tabletu.

Ivical

Poštovani,

Smatrate da nema smisla uzimati dodatnu tabletu jer neće djelovati ili zato što mislite da nije ni doslo do oplodnje?

Oboje smo u panici pa se ispričavam ako Vas zamaram.

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko jedna tableta nije djelovala, druga neće pomoći. Male su šanse da je došlo do oplodnje.

Ivical

Poštovani,

Odnos je bio 17.03 u jutarnjim satima. Kada najranije može napraviti test iz krvi, a da rezultat bude 100% točan?

Ivo Balenović, dr. med.

Dva tjedna nakon odnosa.

Ivical

Poštovani,

Djevojka je danas napravila test na beta hcg i on je 0.093

Znam da je to negativan rezultat, ali me zanima je li možda test prerano rađen s obzirom da joj ciklus traje od 33 do 35 dana.

Ivical

Da dodam samo, test je rađen 32. dan ciklusa.

Ivical

Vidim da se moja poruka objavila dan kasnije pa da samo pojasnim. Test je rađen 30.03., a odnos je bio 17.03

anchy_992

Lijep pozdrav!
Prije nekoliko dana posjetila san ginekologa zbog toga što ne mogu da ostanem trudna. Dijagnosticirani su mi policisticki jajnici. Ovih dana započinjemo sa tabletama a koliko sam shvatila radi se o tabletama o kontracepciji aliiii uz koje navodno mogu ostat trudna.
Možete li mi reći jeli to moguće i nakon koliko vremenskog perioda mogu se ponovno potrudit oko bebe??

Ivo Balenović, dr. med.

Ivical, sigurno se ne radi o trudnoći. Test bi u vrijeme kada je rađen to sigurno pokazao

Barbara77

Dobar dan. 12.3.2018 imala sam spontani pobačaj ginekologinja mi je 22.3. 2018. Dala da pijem kontracepciju
Qlairu i rekla da ne moram čekati prvi dan menstruacije već da odmah počnem piti kontracepciju. I da sam odmah zaštićena no 31.3 2018. dobila sam neki smeđi iscjedak koji je nakon dana prestao. Moje pitanje je jesam li stvarno zaštićena kako je ona rekla i jeli ovo bilo probijanje. S obzirom da sam s suprugom bila intimna 25.3.2018. Zanima me kakve su šanse da sam ponovno trudna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radilo o probojnom krvarenju. Kod kontracepcijskih tableta 100% zaštita nastupa od 1. dana samo ako se počne uzimati s 1. danom menstruacije.

Barbara77

Dobro vecer. Vi ste konstantirali da kontracepcija djeluje od 1 dana menstruacije 100% no ja je nisam pila od prvog dana menstruacije već 10 dan nakon spontanog pobacaja. Kako onda djeluje. Jer sa suprugom sam bila intimna 25.3.a kontracepciju počela piti 22.3. Zanima me taj postotak koliko kontracepcija tada štiti. I kolika je tada mogućnost za trudnoćom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa je samo teoretska. Teško da je u tom periodu došlo do ovulacije, ali ipak postoji minimalna mogućnost.

leptirica1990

Poštovani,

Počela sam piti lindynette 20, 25.01. 2018. na prvi dan mjesečnice. Pila sam ih i ranije i imala pauzu i sve je bilo ok.
Tablete sam uvijek pila u isto vrijeme osim možda 2-3 puta sa kašnjenjem od sat ili dva. Nakon što sam ih počela piti spolni odnos s dečkom sam imala prvi puta imala 18.3. pa 22.3. i 25.3. i 30.3. kada je on svršio u mene. Inače menstruaciju dobijem točno 2 dana nakon što popijem 21. tabletu. Zanima me jel postoji mogućnost trudnoće s obzirom da je svršio u mene jer mi je danas na redu 13. tableta iz pakiranja ali me malo grudi bole i malo stomak i ujutro mi je na ulošku bila jedna smeđa točkica.

Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god redovito uzimate tablete ne postoji mogućnost trudnoće. Tek ukoliko zakasnite više od 12 sati s uzimanjem tableta smanjuje se kontracepcijska učinkovitost.

leptirica1990

Poštovani,

Hvala Vam na odgovoru. happy
Možete li mi samo objasniti što onda znači taj smeđi iscjedak?

Ivo Balenović, dr. med.

Radi se o probojnom krvarenju koje nije opasno i ne smanjuje učinkovitost kontracepcije. Ono se javlja zbog relativnog manjka hormona, tj. doza hormona koju tijelo dobiva kroz tablete manja je od prirodne doze i zato može doći do oskudnijeg krvarenja.