kontracepcija na teret hzzo

jopicajopa

Poštovani, molim vas za informaciju koja kontracepcija ide na teret hzzo i pod kojim uvjetima? naime znam neke žene koje dobiju kontracepcijske pilule na teret hzzo a druge ne pa me zanima o čemu to ovisi? isto tako me zanima ima li to gdje navedeno u nekom zakonu ili ovisi o volji pojedinih ginekologa?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Idu Diane, lindynete, logest, trinovum i qlaira po novom.
Ovisi o životnoj dobi, paritetu, ev. relativnim kontraidikacijama, o ev. hirzutizmu pacijentice, promjenama na koži i još
mnogo ostalog. Na osnovu toga odaberu se idealne pilule u svakom individualnom slučaju.