kontracepcijske tablete+anestezija

Pinky

Pijem kontracepcijske tablete. Znam da u kombinaciji s nekim tabletama one gube na ucinkovitosti. Hoce li doci do kakve interakcije ako primim lokalnu anesteziju, a pijem kontracepcijeske tablete? Hvala

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Pinky,
NEĆE!

Petra

Postovani, evo malo citam po forumima o diane 35 koje i ja pijem vec preko 4 godine, zbog policisticnih jajnika i problema s kozom i moram priznat da mi ginekolog i dermatolog nisu rekli da bi nakon nekog vremena trebala prestat s koristenjem istih zbog raznoraznih rizika. Napominjem da cilest ne podnosim pa me zanima da li postoje neke druge tablete koje bi mi ublazile spomenute tegobe ili da ostanem na diane 35. Puno hvala!