Kraj trudnoće

Morena111

Pozdrav. Trudna sam 37tj.i imala sam tamno smeđi iscjedak što je predpostavljam bio sluzni čep. Otvorena sam 2cm. Čula sam da obzirom da sluznog čepa više nema može doći do infekcije. Zanima me dali je to istina i dal mi budu dali drip da se porodim prije termina ili možemo čekati do termina. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dok je održan vodenjak nema opasnosti od infekcije. Čim počne curiti polodova voda kreće i porod. DRIP se ordinira prema potrebi, ovisno o jačini trudova u samom porodu, dakle nakon što je prsnuo (ili je prokinut) vodenjak.