Spermicidi

tkunic1

Poštovani, nedavno sam počela 'istraživati' spermicide, a s obzirom da mi je to do sad nepoznati oblik kontracepcije molila bih Vas savjet, odnosno preporuku koji spermicid koristiti (po mogućnosti u obliku vaginaleta)? Molila bih da mi preporučite nekoliko različitih u slučaju da neki od njih nije trenutno dostupan u prodaji. Hvala unaprijed. Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ono što ja savjetujem i znam da ima na tržištu je patentex oval;
Više na
http://www.patentex.com/patentex_oval/index.php

tkunic1

Još jedno (vjerojatno nepotrebno, ali za svaki slučaj) pitanje - koristim kontracepcijske pilule, pa me zanima ima li ovaj preparat ikakav efekt na njihovo djelovanje? Pretpostavljam da nema, ali bolje pitati. Ovo bih koristila kao dodatnu metodu zaštite, obzirom na to da je pilula visoko pouzdano sredstvo, ali ipak ne 100%. Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema učinka na djelovanje pilula.

plava123

postovani,
bila sam u nekoliko ljekarna i trazila patentex oval no svi su me cudno gledali . citala sam po forunima gdje su druge cure kkupovale pa sam dosla do informacije za ljekarnu na dolcu jer ona narucuje ljekove iz inozemstva. zvala sam ih no rekli su kako se to vise ne prouzvodi a da dobavljac nema zamjenu za njih. zanima me ima li neko drugo spermicidno sredstvo koje bi preporucili posto tablete nesmijem piti zbog migrena?
hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za spermicidna sredstva se trebate obratiti u ljekarnu. Ona se ne nalaze na listi i ljekarna ih treba naručiti. Conceptrol gel npr.