Neplodni dani?

LR

Pozdrav!
Prije prvog odnosa su mi menstruacije uglavnom bile redovite s nekim odstupanjima al od 5. mjeseca su redovite svakih +\- 30 dana.. Obicno mi dolazi 7-8 u mjesecu a ovaj mjesec 6.
Nedavno sam bila na gin pregledu i sve je u redu. Inace imamo odnos sa zastitom ali jucer tj 29.09. Smo prvo imali odnos sa kondomom i nakon toga se obrisao i dva puta smo imali odnos bez zastite s tim da je drugi put takoder svrsio izvan.. Zanima me dali su bili neplodni dani sigurno i imam li razloga za brigu? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni su dani.

LR

Postovani, dakle vec sam u pitanju prije opisala ciklus 30 +/- dana i inace mi dolazi 7-8 u mjesecu s malim oscilacijama pretprosli 6. a. Ovaj mjesec 4. Znam da su te oscilacije u normalnim granicama, ali sad me zanima ako sam jucer 23.10. Imala odnos sa kondomom i nije bilo ejakulacije u mene dakle i kondom niej puknuo pa me zanima s obzirom na oscilacije jesu bili plodni dana i imam li razloga za brigu? I jos pitanje kad su ove normalne oscilacije u pitanju kako racunati plodne dane? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste odnos s zaštitom i bez ejakulacije. Ne trebate brinuti. O metodama izračuna plodnih dana prevrtite prijašnje postove gdje sam pisao o metodama izračuna.

Lionelxxx

Poštovani,

imala sam nezaštićen odnos 22. dan ciklusa te sam tijekom snošaja (kada je bio vani, a nije još završio) osjetila kao nekakvu sluz kada je izašao van (nije više bio u erekciji) no dečko je tvrdio da nije još svršio. Tek je malo kasnije uspio svršiti, no na vrijeme je izašao van.
Zadnju mjesečnicu sam imala od 15.11. do 19.11.2017 te bih sljedeću trebala dobiti oko 15.12. Ciklus mi obično traje 28-32 dana. Prema aplikaciji u kojoj upisujem datume i simptome mjesečnice, dan ovulacije mi je bio 30.11. Tog dana kada sam imala odnos, 6.12. su mi bili neplodni dani, kako god sam upisivala/računala. Doista pazim da mi se ovakve stvari ne dešavaju, no sada stvarno ne znam, strah me je malo, iako sam prilično sigurna da nije ništa bilo. Dečko kaže da uzmem onda pilulu za dan poslije, no ne znam jel bih trebala (znam ih nije baš dobro uzimati). Nadam se vašem brzom odgovoru. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, a budući da nije došlo do ejakulacije u rodnicu, trudnoća nije moguća.

Lionelxxx

Poštovani,

hvala Vam na odgovoru. Ja sam svakako uzela tabletu za svaki slučaj, iako ne vjerujem da je išta bilo.

Lp,

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.