Krvarenje

Struma

Poštovani moj problem je sledeci trebala sam dobiti menstruaciju 11.12 međutim su mi kasnili i napravila sam 2 testa koji su pokazali trudnoća ali sam dobila menstruaciju 19.12.išla sam kod doktora 28.12 na pregled i rekao je da je sve u redu.nakon toga kada su mi poceli plodni dani imala sam jake bolove i krvarenje obilno 1 dan a ostale dane smeđi iscedak pa mene zanima dali je to normalno i dali možemo raditi na bebi ili trebamo neko vrijeme pričekati hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete raditi na bebi. Nije potrebno čekanje.

pam12

Poštovani, pisala sam vam već o čestom krvarenju kojega imam te pojačanoj dlakavosti. Ciklusi su mi prije trajalii27 dana, ali sada sve kraće. Dakle, da počnem od početka, imam policističke jajnike, a papa test sam radila u 3.mj i u redu je. U listopadu sam imala krvarenje 1.-7. i onda 11.25., tokom krvarenja sam otišla ginekologu koji me pregledao i dao tablete duphaston, pila sam ih 2 tjedna. Nakon toga sam dobila 12.-17. 11. U međuvremenu.sam imala nekoliko nezaštićenih odnosa. Sljedeća menstruacija 16.-24. 12. Spolni odnos sam imala 3.1., a 4. Počela krvariti sve do 10. Jučer sam imala odnos i danas opet krvarim, sve podsjeća na menstruaciju, ali nemam nikakve druge simptome koje imam obično za vrijeme menstruacije. Ne znam što da radim više. Ginekologa kaže zbog jajnika su neredovita krvarenja normalna, pitala sam i da odem izvaditi hormone, rekao je da nema potrebe. Možda je stvar u nezaštićenim odnosima, ili jajnici ili nešto sasvim drugo ne znam.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom da imate policistične jajnike uz pojačanu dlakavost i neredovita krvarenja, savjetovao bih da učinite analizu hormona. Ukoliko ne planirate trudnoću oralna hormonska kontracepcija bi bila rješenje za Vas.