krvarenje na vaginalnom uzv

ruza22

Postovani

Imam 22 godine te sam ndavno bila na prvom ginekoloskom pregledu i nakon vaginalnog uzv koji je bio dosta neugodan i bolan sam krvarila.
Nije bilo puno krvi ali me zanima zasto sam krvarila i dali je to normalna pojava?

Zahvaljujem unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vjerovatno je došlo do lakše ozljede ulaska u rodnicu ili stidnih usana, ili rodnice. Ne brinite, nažalost sonda nije mala, a vi ste tek krenuli sa odnosima.
Ne morate biti zabrinuti, sve je to normalno i događa se.

ruza22

Posrovani

Imam dosta usku rodnicu,dali je stoga moguce da tokom spolnog odnosa krvarim vise puta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je moguće.