KRVAVI ISCJEDAK ZA VRIJEME PLODNIH DANA

znamdanistaneznam20

Poštovanje,

Imam 20 godina, spolno sam aktivna, koristim perzervative kao zaštitu.
Prije 2 mjeseca bila sam kod ginekologa jer me zabrinuo crveno-smeđi iscjedak za vrijeme plodnih dana,
pojavio se prvi puta prije 5,6 mj. ali je trajao možda dan, dva i primjetila bi ga prilikom odlaska na wc.
Odlaskom kod ginekologa, napravila sam papa test, briseve ultrazvuk... upitala sam ga što bi to moglo biti,
rekao je da je to vrlo vjerojaton periovulacijsko krvarenje, zbog moguceg nedostatka hormona, da mi '' maternica cvili'' i da se to ne dogada svim zenama,
te da je to nije nista strasno, da ce nalazi pokazati ako nesto nije uredu i ako nije da cu biti obavjestena.
U meduvremenu nisam bila kontaktirana, pa smatram da su nalazi uredu.
Menstruacija mi je redovna iako ciklus nije skroz stabilan, varira od 29-34 dana.
Posljednja je bila 16.8-20.8., a 30.8 mi se opet pojavio taj iscjedak, i mislila sam uredu,
rekao je da je normalno, proci ce za dan, dva kao i prije, medutim ovog puta, taj iscjedak traje vec 11 dana,
za nekih 7 dana trebala bi dobiti menstruaciju. zabrinjava me to što taj iscjedak tako drugo traje, oprostite na opširnosti.

Molim vaše mišljenje o ovom slucaju

Unaprijed zahvaljujem
Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovo zadnje nije periovulacijski iscjedak nego neuredno vjerovatno disfunkcijsko krvarenje. Odavde ne mogu znati čime je uzrokovan. MOžda upala, cista , polip ili nešto slično.

znamdanistaneznam20

Nadovezuje se na svoju prvu poruku. Nakon vaseg odgovora, planirala sam odlazak ginekologu već ovaj tjedan, medutim ujutro sam primjetila da je krvarenje malo obilnije, vise nije kao iscjedak. 28. Dan ciklusa, mislim da bi mogla biti menstruacija, ali vise nisam sigurna, zbog ovog prethodnog. Da odgodim odlazak ginekologu dok ovo krvarenje ne prestane? Molim savjet. Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost ne mogu znati na osnovu iznesenog o čemu se radi. Posjetite ginekologa.