Krvna slika

Tinaaaa

Lijepi pozdrav doktore,

išla sam vaditi željezo u 31 tj trudnoće, međutim to je sve ok, ali su leukociti 20,5, a neutrofili seg. 76 (s napomenom da je u pojedinima nađena toksična granula), uz limfocite snižene na 10. Uz sve to, CRP miruje te je 4,7.
Moja krva slika je s leukocitima iznad 15-18, već 3-4 mj., uz uvijek dobar CRP između 4-4,5. Zbog čega liječnik smatra da antibiotik moždai neće djelovati.

Povremeno su se pojavile neke virozice, hunjavica i kašalj, jednom s laganom temp ispod 38, ali to je sve. Jedino možda kašalj traje učestalije, ali prestane. Sad je trenutno aktivan, ali su pluća poslušana i od strane pulmologa koji kaže da na njima ništa ne čuje.
Osim toga, svaki mjesec sam radila urinokulturu i sterilne su, kao i brisevi s početka trudnoće.

Ja ne znam što dalje činiti, gdje dalje da se okrenem i odem, ili je jednostavno ovo moja reakcija na trudnoću.

Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako ovi visoki leukociti i neutrofilija ukazuju na neku upalu.
Obično je vrijednost leukocita do 12000 u trudnoći i 12% segmentirani.
Sve iznad toga treba dodatno istražiti. Sugeriram pregled i obradu u bolnici.

Tinaaaa

Da li bi se to trebala obratit i trudnicku ambulantu na pregled ili gdje bi bila ta obrada? Iz Zagreba sam

Osim toga, da li alergija ili astma mogu dovesti do dodatnog povecanja leukocita?

Obzirom da je u doljnjem dijelu sve ok (urinokultura, brisevi i papa) moze li to imati utjecaj na bebu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako u pripadajuću trudničku ambulantu.

biljka33

Postovanje, trudna sam 20 tjedana, krvna slika je vecinom u redu, ali urea i kreatinin iz krvi su stalno nisko? Dali mi mozete reci kad je tako nisko bas, o cemu se radi i dali ukazuje na neki problem? I kako podignit da bude normalno?
Lp