Krvna slika u trudnoci

Imam 31 godinu i u 25. nedelji trudnoce sam. Ultrazvucni nalaz je u redu. Brisevi takodje. Prosle nedelje sam radila GTT test, rezultat je bio dobar.
Iz ova dva rezultata mi je jasno je da je u pitanju blaza anemija koja se poboljsava, ali me malo brine pad limfocita i monocita kao i porast segmentiranih leukocita. Da li postoji problem ili je ovaj rezultat za sesti mesec trudnoce normalan? HVALA!

-------------------Rezultat 1.8.-------- Rezultat 27.8.--------Ref.Vrednosti

Leukociti:--------10---------------------10.1-------------------4-10
Eritrociti: --------3.36-------------------3.56-------------------3.7-5.8
Hemoglobin:-----107-------------------112--------------------116-160
Hematokrit:------0.285-----------------0.318------------------0.350-0.520
MCV:-------------85---------------------89---------------------80-100
MCH:------------31.8--------------------31.6-------------------21-31
MCHC:----------374---------------------354--------------------315-355
Trombociti:-----211---------------------244--------------------140-440
Leukocitna formula
Segmentirani:--74.2--------------------78.9-------------------40-67
Limfociti:--------21----------------------17.2-------------------21-40
Monociti:--------4.8----------------------3.9--------------------1-10

Proteini ----------------------------------71---------------------3.8-6.1
Ureja-------------------------------------3.2--------------------2.7-8.3
Kreatinin---------------------------------58---------------------53-106
Kalcijum---------------------------------2.59-------------------2.15-2.7
Glukoza--------------------------------- 4.3--------------------3.8-6.1
Gvozdje--------------------------------- 17.2-------------------8.0-26

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
iz navedenog ne proizilazi da je potrbna daljnja obrada osim onog što preporuči Vaš liječnik.

Beogradjanka

Postovani doktore, imam pae pitanja
1.Jos par dana mi je ostalo do termina, jos 5-6 dana.
DDimer je bio 4.8, sa fraksiparinom od 0.3 se spustio na 3.5, zatim kontrola on 3.8, povecana mi je doza od 0.4 i nakon nedelju dana kontrola 3.9
Koliko je ovo rizicno?
2. Radjena mi je ks i jedino me brine, jer je sve ok povecana vrednos
Urat 460 a ref.vr od 150 do 350 umol/l
Citala sam da je to jedan od znakova eklampsije. Nemam otoke i pritosak je 120 sa 80 sada, a bio je oko 100 sa 60.
3. Da li je moguce da beba pritiska neki nerv u karlici, trni mi celo stopalo?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, d dimer je fiziološki povišen u trudnoći. Što se urata tiče, povišenje njihovih vrijednosti može biti uzrokovano mnogočime. Savjetujem da nakon poroda uradite kontrolnu analizu. Budući da je krvni tlak uredan ne postoji opasnost od eklampsije. Trnci u stopalu mogu biti povezani s kralježnicom (išijas).

Beogradjanka

Jel mozete da mi kazete da li se desava da rastu na samom kraju trudnoce, jer mi je termin za par dana? I da li je na njihov rezultat uticalo ti sto sam jela pre vadjenka krvi?

Ivo Balenović, dr. med.

Prehrana itekako utječe na vrijednosti urata.

biljka33

Postovanje, trudna sam 20 tjedana, krvna slika je vecinom u redu, ali urea i kreatinin iz krvi su stalno nisko? Dali mi mozete reci kad je tako nisko bas, o cemu se radi i dali ukazuje na neki problem? I kako podignit da bude normalno?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, razina ureje i kreatinina ovise o unosu proteina i njihovom metabolizmu, te o mišićnoj masi. Ljudi niske mišićne mase imaju niže vrijednosti ureje i kreatinina.