Krvzice

Bubamara99

Postovani,primijetila sam neki daan kako me pocela boljeti vagina i pece me dok mokrim i pomalo svrbi i danas sam vidjela kako imam dvije ili tri kvrzice..dvije na lijevoj a jedna na desnoj usni...mozete li molim vas reci o cemu se radi? Vrlo je neugodan osjecaj dok hodam...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam gdje imate promjene? Valjda na velikim usnama?
Vjerovatno se radi o upali folikula dlake nakon depilacije ili nešto slično.

Crystal1234

Pozdrav,
Prije dva dana sam zamjetila bijelu kvrzicu velicine graska na vanjskom dijelu izmedu anusa i urinarne rupe. Kvrzica je bolna na dodir.
Posto sam trenutno u inozemstvu i ne mogu otici na pregled kod ginekologa zanima me jel postoji neka druga opcija da se to rijesi? Inace sam spolno altivna vec mjesec dana sa deckom ali koristimo kondom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je kvržica bolna na dodir moguće je da se radi o upali korijena dlake. Preporučio bih antibiotsku kremu. Moguće ja da se radi i o upali Bartholinijeve žlijezde iako je oteklina tada mnogo veća (poput jajeta)