Kvržica

maja2211

Dobar dan doktore

imam pitanje vezano za kvržicu u samoj lijevoj preponi, kvržica je ponekad bolna na dodir, nekad se povuče pa je nema par dana, pa se opet pojavi ali nije bolna.... i tako, sad se već bojim.
Kvržica je veličine oko 2 cm, malo izdužena, nije kao loptica.

Do sad nisam imala nikakvih problema sa ginekološke strane, svaki papa test je uredan.
Imam 22 godine, spolne odnose sa stalnim dečkom, štitimo se kondomima. Mjesečnice su mi redovite.
Unaprijed Vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o povećanom limfnom čvorom. Pipa je kad je upala u blizini, vjerovatno kod depilacije dolazi do infekcije ležišta dlake ili kože i potkožja, te se tada izbaci povećani limfni čvor kao reakcija na upalu.

maja2211

znači, nije ništa opasno i alarmantno?
da, primjetila sam da se poveča nakon brijanja dlačica. možete mi pomoći kako da spriječim njeno povečavanje? pomaže li neka krema ili nešto?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako depilirate dlačice u večini slučajeva nužno dođe do infekcije dlake ili potkožja.
Nemojte se depilirati, a ako već dođe do infekcije savjetujem antibiotsku mast.npr Betrion.

renatas

Poštovani,
prije nekoliko godina mi se na ulazu u vaginu, s vanjske strane pojavila kvržica pravilnog oblika, veličine zrna riže, na dodir tvrda. Nije mi svribla, bolila, pekla, ništa. U zadnje vrijeme se malo povećala. Prije dva tjedna sam bila kod ginekologinje koja mi je rekla da se radi o benignom tumoru i ako mi ne smeta da ju ne bi trebalo odstranjivati. Međutim, u zadnjih nekoliko dana, nakon odlaska na veliku nuždu ili nakon spolnog odnosa, primijetila sam da kvržica malo krvari.
Trebam li se brinuti?
Unaprijed veliko hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate ako ste nedavno bili na pregledu.