mogucnost trudnoce

sencii

postovanje zadnu menustraciju sam imala 1.10 ovog mjeseca muz je evakuirao u mene 19.10 pa me zanima dali cu ostat trudna ili su to neplodni danibili jer nikad mi menustracija nedode isto pa vasmolimda mi odgovorite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pošto vam ciklus nije redovit svakako postoji šansa za trudnoćom. Ako menstruacija bude kasnila koji dan napravite test.

NaIva2

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala od 28.10 do 1.11..U zadnje vrijeme mi nije redovita (ciklusi mi variraju 20-35 dana). 9.11. sam sa dečkom imala nezaštičeni odnos, on je samo 4 puta ušao u mene i onda je prekinuo. Na njegovom spolovilu sam osjetila neku tekućinu, bila je kremasta i prozirna (to sam osjetila prije odnosa, i prije odnosa nije bilo nikakvog dodirivanja njegovog spolovila, znači prije odnosa sam samo sjedila mu u krilu i ljubili smo se, ništa drugo) Računala sam plodne dane nakon toga i ispada da mi je tada bio 3. plodan dan. Menstruaciju trebam dobiti za 5 dana ali od odnosa sam pod velikim stresom pa će mi vjerojatno kasniti. Imala sam i neke simptome (možda umišljene od tog straha) trudnoće (iako mogu biti simptomi nečeg sasvim desetog).. Znači trbuh me je bolio cijeli tjedan nakon odnosa, skroz nije uopće prestajao, ovaj tjedan se smirilo ali bole me jajnici kao pred mengu. Kada me bolio trbuh imala sam zatvor par dana, vjetrove imam skroz, i podrigivanja jako puno. Nemam nikakvu posebnu želju za hranom. Pijem puno vode zbog tlaka pa idem češće urinirati ali mislim da je to normalno.Ponekad osjetim mučninu (bez povračanja) , srce mi jako kuca skroz. Grudi me nikad ne bole ni prije menge, niti me bole sada niti su povećane, niti su bradavice potamnile. U ta zadnja dva tjedna svako jutro mjerim temperaturu varira između 36,2-36,4, danas je povišena ujutro bila (36,8) i cijeli dan varira između 36,6 - 37,4. Više ni sama ne znam što da radim, moj ginekolog je na godišnjem još 2 tjedna pa nikako ne mogu otići na pregled, a mislim da je za test još rano. Dali postoji ikakva mogućnost trudnoće ili sam ja samo umislila te simptome zbog stresa? I dali u toj "tekučini" može imati sperme, dečko mi je rekao da je bio daleko od ejakulacije ali brine me jako ta "tekučina". Unaprijed se jako zahvaljujem na odgovoru. Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o mogućnosti trudnoće. Pročitajte o sluzi, predejakulatu i ejakulatu.

NaIva2

Poštovani,
gore sam vam pisala da mi kažete dali je trudnoća moguća i rekli ste da nije. Menstruacija mi je kasnila 1 dan (što je normalno kod mene jer inače mi kasni dan,dva, tri) međutim prva dva dana sam krvarila obilno i imala užasne bolove u trbuhu, poslije ta dva dana sam krvarila isto ali više je bila onako smeđkasta boja ne bi me to zabrinulo da je tako uvijek ali kad imam menstruaciju krvarim svih pet dana (ne obilno svih pet dana) a i par ljudi mi je reklo da se može u trudnoći prva tri mjeseca krvariti, e sada mene zanima dali je ovo obična menstruacija ili krvarenje u trudnoći? Hvala unaprijed na odgovoru. Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Radi se o menstruaciji.

fenix44

Pošrtovani,
Ja i moja djevojka smo imali nezasticeni sploni odnos koji trajao 10ak sekundi...po njenom izracunu cetvrtak je bio posljednji plodni dan...ona se u 4 sata s cetvrtka na petak vratila iz zagreba s puta i tada smo imali odnos(s13.11. na 14.11) a posljednja menstruacija bila je 28.10...ciklus od 29 dana....jos nije dobila mentruaciju.....Imamo li razloga za brigu?

Hvala

Nadica90

Postovani doktore, da li je moguca trudnoca ako sam danas imala polni odnos sa ejakulacijom a porodila sam se 28.10.2014. Ciklusi su mi bili pre trudnoce na 28 dana.

Nadica90

Dodatno da napomenem, ne dojim dete, ukoliko to ima neke veze

Dejan Šakoronja, dr. med.

Fenix to znate vi da li imate razloga za brigu. Ako nije bilo ejakulacije, onda ne trebate brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa svakako postoji. Savjetujem tabletu za dan poslije (Nada)