Laparaskopija

ssdd

Dobar dan imala sam laparaskopiju gde mi je jedan jajnik i jajovod urastao na creva drugi jajnik nije prohodan da bi mi na kraju rekli da mi nisu odcepili jajovod neznam onda zasto su uopste radili laparaskopiju molim vas vase misljenje unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radili su zahvat kromopertubaciju s metilenskim modrilom. Pustili su kontrast i uvidjeli da je jajovod u priraslicama i vjerovatno su ga uspjeli izvana uprohoditi.
To je rutzinski zahvat u obradi steriliteta.