Lažna menga?

lu_19

Poštovani. Nova sam na forumu pa Vas pozdravljam.
Posljednja menstruacija mi je bila 25.09.2015.
16.08.2015 sam imala spontani.
Menstruaciju nisam još dobila,ali 19.09.2015 mi se pojavio iscjedak popracen sa malo krvi i to je trajalo par sati.Nsam imala nikakve bolove unace su ubitacni. Imam spolne nezasticene odnose (prekinuti snosaj). Ciklus mi je redovan 28-30 dana. Pa me zanima dali je postoji mogucnost da sam opet trudna ili da je to bila "menstruacija"
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji. Nije velika. Ali ipak s obzirom na navedeno napravite test na trudnoću.

Dobra večer.Poštovanj, javljam se jer sam jako zabrinuta. Dečko i ja upražnjavamo peting. Ja sam gola a on je uvijek u gacama. Nikad ne dolazi do kontakta spolnih organa. Zanima me da li spermiji mogu prijeci kroz gace? Ja sam danas trebala dobiti mengu, a dobila sam neko oskudno krvarenje koje nikad nisam imala. Trajalo je smao jedan sat negde i bilo je jako slabo.Zanima me da li je moguce da je to implantacijsko krvarenje?i ako nije što bi moglo biti? Hvala unaprijed na odgovoru.

melissa91

Postovani,
Imala sam ne zasticen odnos 6.8. i partner nije znao da li je ejakulirao u mene pa sam nakon 13 sati popila Vikela tabletu te dobila menstruaciju 11.8. Imam ne redovite menstruacije i traju od 28-37 dana, tako da sam tad nekad i trebala da dobijem. Nakon toga, dobila sam 6.9. i zadnju 9.10.i sve su bile normalne,ne previse obilne i trajale od 5-7 dana. Jedino taj odnos sam imala u poslednjih 7 mjeseci.
Eh sad, nikako sama sebe da uvjerim da nisam trudna jer mi je stomak narastao u zadnje vrijeme, i od tog odnosa uopste nemam nikakvih simptoma trudnoce, nista osim osjecaja da sam trudna i velicine stomaka.
Pitanje, da li postoji sansa da sam trudna i da sam imala tzv lazne menge, iako su bile normalne kao i uvijek? I koliko je uopste sigurna Vikela?
Smrsala sam brinuci o tome, cak se bojim kupit test jer ne znam sta bih da bude pozitivan...

Izvinjavam se na duzem postu i zelim da Vas pohvalim! Svaka Vam cast, divan ste doktor!
S postovanjem, Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cromeder, trudnoć niej moguća. Savjetujem edukaciju prije nego stupite u odnos.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Melisa imali ste 3 menstruacije redovne i ne trebate brinuti da ste trudna.