Liječenje Candide

Amna22

Zbog pojacanog iscjetka vise nalik na bjelanjak (povremeno samo bijel, ne sirast) i bolova te peckanja u toku odnosa ste mi preporucili canesten 3 vag. kremu i nakon toga linex lady mada sam umjesto toga koristila pharmagyn. Sve sam uredno koristila al mi se nakon 3 pharmagyn vaginalete javio jak svrbez kojeg nije bilo prije i pekanje na dodir. Ovo je treci dan kako sam zavrsila sa koristenjem vaginaleta i dalje koristim canesten kremu a svrbez ne prestaje. Iscjedak se javi samo jednom u toku dana proziran, rijedje rastezljiv.
Moje pitanje je da li su ovo mozda simptomi bakterijske vaginoze obzirom da mi ni vaginalete ni krema ne pomazu? Koliko sam se mogla informisati na internetu simptomi su prakticno isti samo je lijecenje drugacije. Ako smatrate da je rijec o bakterijskoj vaginozi sta bi.mi preporucili i da li moram ici svom ginekologu po recept?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da vjerovatno ste sanirali kandidu a ostala je i dominiran bakterijska vaginoza. JAvite se na pregled i za terapiju.
Vjerovatno će trebati još malo liječenja metronidazolom lokalno.

Marina26

Poštovani
Moj ginekolog mi je propisao Geonistin tablete za rodnicu zbog zutkastog isjectka. Zanima me da li smijem početi ih korstit pri kraju blistera tamo na 22.tableti od njih 28.jer sam sada trenutno na 11. tableti i ne želim ih počet koristit usred blistera. Ako krenem na 22. tableti koristit zadnju tabletu za rodnicu cu iskoristit noc prije dolaska mensturacije. Pošto moj ginekolog ništa nije rekao kada moram počet osim da se naručim za papa test nakon korištenja tableta i kada budem na sredini menstrualnog ciklusa te me jedino pitao ba kojoj sam tableti ali mislim da me to pitao jer je razumio da sam dobila rozi iscjedak ali nisam pa je to bio nesporazum stoga Vas molim za Vase misljenje. Takoder nista nije rekao o lijencenju partnera da li je ono potrebno posto mi se ovaj iscjetak povremeno pojavi. Te posljednji upit da li ce koristenje ovih tableta za rodnicu smanjit djelovanje pilula jaz te da li smijem imat odnose prije koristenja tih tableta ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ih koristiti kako ste naumili. Ne umanjuju zaštitu.

sannya

Poštovani,
u subotu ujutro sam se probudila s jakim svrbežom u području vagine..osjećam i peckanje prilikom mokrenja...koristila sam canesten vaginalete zadnje 3 noći no ujutro nakon par sati sam sadržaj tablete našla na gačicama..peckanje se smanjilo al još uvijek je prisutno...dal to znači da vaginalete nisu ni djelovale? trenutno nisam u mogućnosti otići kod ginekologa...hvala unaprijed...

Amna22

Sinoc sam stavila prvu vaginaletu neo penotran forte i jutros sam se probudila sa blagim grcevima u stomaku, osjecala sam slabost i mucninu i to mi je trajalo cijeli dan sa prekidima. Cak imam i blago povisenu temperaturu. Primjetila sam da su ovi simptomi navedeni kao nus pojave pa me zanima da li bi me trebalo zabrinjavati? Voljela bih nastaviti sa terapijom obzirom da sam bas dosta novca u zadnja dva mjeseca potrosila u lijecenju nekih infekcija pa ne znam koliko je to pametno. Kao nadam se da me narednih dana nece mucit

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sannya mažite Canestenom vanjsko spolovilo nekoliko dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Amna nastavite dalje s terapijom. Vaginalete nemaju veze sa senzacijama koje imate.

tera22

Postovani,
Pila sam nekakve antibiotike za ljecenje upale, u tom periodu sam dobila menstruaciju i naravno neugodno peckanje i zarenje u rodnici. Cim mi je menstruacija prosla uzela sam canesten vaginalete (1×500mg). Mene zanima koliko treba proci vremena do koristenja drugih vaginaleta (rojazol i gyno-daktarin) ukoliko to bude potrebno.
HVALA!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete odmah nastaviti, ne treba pauza.

Zabrinuta0000

Postovi doktore, moj problem je sljedeci, pila sam klavocin 7 dana i pojavili su mi se simptomi candide (iscjedak, svrbež, peckanje) i kupila sam canesten 3 combi (3 vaginalete i kremu) te koristim sve prema uputama, danas je druga noc stavljanja vaginaleta ali su simptomi i dalje prisutni, uočila sam i neke kapljice krvi prilikom brisanja nakon wc, jesu te kapljice normalna pojava? Zadnja menstruacija mi je bila 23.1 te nakon toga nisam imala odnosa, zadnji odnos bio je 17.1 sa zaštitom, moram jos napomenuti da mi menstruacija kasni vec 5 dana, sto da radim? Jel moguće da kasni zbog upale koju sam imala ili zbog gljivica?? Molim vas pomozite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i od upala a i od trudnoće. Napravite test i nastavite dalje s propisanom terapijom.

Marina26

Poštovani,
Prije par dana sam Vam slala upit u vezi Geonistin tableta za rodnicu ali sad imam novi upit. Dobila sam hemeroide od previse sjedenja za vrijeme isptnih rokova i to mi se znavalo desavat ali bi samo pila vise vode i manje sjedila te se vise kretala i oni bi se "povukli" . Znima me da li ja ove vaginlete mogu unatoc tome koristit ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

Pomoc12345

Doktore molim vas pomozite mi, pila sam antibiotike 7 dana i pojavile su mi se gljivice (svi simptomi prisutni) te sam koristila canesten vaginalete 3 dana ali su simptomi i dalje prisutni doduše smanjeni ali su opet tu.. Sto da radim? Mažem se kremom canesten 2-3 puta dnevno, jel to dovoljno ili treba jos nesto? Pojavile su mi se i neke tanke ranice vanjskog spolovila s cim da njih mažem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mažite kremom dalje i još tri vaginalete Canestena.

tera22

Poštovani,
Nakon ljecenja antibiotikom i medazol tabletama za rodnicu poceli su simptomi gljivica. Nakon koristenja Gyno-Daktarin i rojazol vaginaleta simptomi su jos tu. No mene muci to sto me sada ucestalo tjera na mokrenje,bol i peckanje te neugodan miris mokrace po ribi. Takoder mi se pojavio krvavo-smedkast iscjedak. Narucena sam na kontrolu 9.3. U ginekologa no neznam bili trebala pocet piti sinersul za mjehur ili je to pak ginekoloski problem.

Puno hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Broblem je prema opisanom samo ginekološki. Bit će nužna ponovna terapija metronidazolom kod vas i partnera

strah24

dobro vecer doktore, molim vas hitno za savjet i pomoc situacija je malo slozena pa cu krenuti ispocetka
ja i decko vec neko vrijeme pokusavamo stupiti u spolni odnos, međutim svaki put ja osjetim uzasnu bol kad pokusa uci u mene i odustanemo.Zadnji put me također nepodnosljivo boljelo pa sam mu predlozila da proba bez zastite, tocniije bez kondoma. Usao je u mene svega 3-4 put, ponovo je postalo nepodnosljivo pa smo odustali.Mislim da mi je ipak probio himen posto sam krvarila poslije. To je bio moj prvi put, iako taj događaj ne mogu ni smatrati seksom. To se dogodio 3 dana prije nego sto sam trebala dobiti menstruaciju, znaci nisu mi bili plodni dani. Sad mi kasni vec 5 dana i stvarno se brinem.Od tog dana samo o trudnoci razmisljam sva sam u stresu cak i sanjam snove o nezeljenoj trudnoci. Postoji li mogucnost da sam zatrudnila iako je on svrsio tek 15 min poslje u wc-u ? Prosli mjesec sam pila antibiotike da li oni mogu poremetit menstruaciju? Dosad mi je uvijek bila redovna, molim vas odgovorite sto prije ova situacija me izluđuje
Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Nazad
1 ... 37 38 39 40 41 42 ... 62
Naprijed