Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Liječenje Candide


Autor Poruka

Dejan Šakoronja, dr. med.

03.04.2016. 21:05

Ponovite terapiju Canesetenom.

tina1990

04.04.2016. 11:15

Poštovani,

zadnje dvije godine mi se konstantno vraća candida. Ne pijem nikakve antibiotike. Ginekologica mi je prvo prepisala genostin i lactogyn, nakon tjedan dana ponovno s vratilo i sad koristim poliginax međutim svejedno imam bijeli iscjedak i svrbež. Trenutno nemam spolne odnose da bih mogla prenesti od partnera. Što dalje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

04.04.2016. 21:55

Ako se doista radi o rezistentnoj kandidi sugeriram terapiju na usta.

Latinovicz

13.04.2016. 18:20

Poštovani,

nakon prvog dana korištenja Canesten vaginaleta pojavilo mi se oskudno vaginalno krvarenje.
Infekcija je prilično jaka; je li krvarenje možda posljedica izlaženja nerazgrađenih komadića vaginalete ili jačine infekcije? Smijem li dalje nastaviti s terapijom?


Srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

13.04.2016. 22:15

Nastavite s terapijom. Sukrvica je zbog upale u rodnici.

ketty3

17.04.2016. 20:55

Poštovani nedavno sam bila na papa testu te mi je prilikom pregleda doktor rekao kako se vidi upala i prepisao mi 6 dana Polyginax vaginalete, ja sam ih redovito tijekom 6 dana koristila no nakon svih potrošenih (nakon par dana) primjetila sam svrbež i peckanje na ulazu u rodnicu, pomalo sam to zanemarila no nije prestajalo danas sam osjetila kako mi na ulazu nešto smeta odnosno osjećam kao neku vrstu otekline i kad sam malo bolje proučila primjetila sam dosta prištića koji se osjete pod rukom, postala sam jako zabrinuta jer neznam o čemu bi se moglo raditi. Da li je riječ o alergiji možda ili nešto drugo? Što Vi mislite? Da li biste mi preporučili nešto čime bi mogla otkloniti ovaj problem? Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.04.2016. 22:40

Mažite Canesten kremom vanjsko spolovilo par puta dnevno.

JTP

20.04.2016. 19:45

Postovani,

Nakon svakog odnosa s muzem dobijem jaku urinarnu infekciju. Isla sam doktorima, koristila vaginalete, antibiotike i maze ali nista ne pomaze. Pijem redovno cajeve od zare (koprive) i uve ne znam vise sta da radim.
ps. da li je dobro piti caj od zare (koprive) u trudnoci?

Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

20.04.2016. 22:45

A da liječite supruga. Da napravi briseve mokraćne cijevi i mikrobiološku analizu ejakulata?

JTP

21.04.2016. 10:55

Postovanje,
Hvala na brzom odgovoru sigurno cemo i to probati.
Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

21.04.2016. 20:35

Molim.

martina.filip92

25.04.2016. 21:45

Poštovani, bila sam kod ginekologa koji mi je preporucio polimicol kremu izvana i dva diflucana 150mg, jedan u tjednu, uz to sam pila linex lady tj pijem ga vec dva mjeseca.. Moji simptomi su se dosta povukli, no to ne moze u potpunosti nestati, crvenilo i svrbez ostaju te kao nekakvi sitni pristici na jednom dijelu malih usana. Nisam imala spolne odnose. Nakon toga su mi uzeli bris i prema nalazu je sve u redu, negativan je, nemam nikakvu bakteriju, povisena flora.. Simptomi mi se povecavaju svaki puta pred menstruaciju i za vrijeme menstruacije, kasnije se povlace.. Vec se lijecim 3 mjeseca, probala sam ranije i s canesten vaginaletama i kremom. Molim vas da mi bilo kako pomognete, nesto preporucite, bilo sta.. Hvala

Vaki992

25.04.2016. 21:45

Postovani,
Trudna sam mjesec dana i imam kandidu pracenu jakim svrabom i oticanjem ,pa me zanima koje preparate mogu bezbjedno koristiti a da ne ugrozim plod?
Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

26.04.2016. 21:55

Martina koristite Linex lady probiotike lokalno u obliku vaginaleta ili na usta duže vrijeme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

26.04.2016. 21:55

Vaki Canesten bez straha vaginalnu kremu u rodnicu i izvana.

Vaki992

02.05.2016. 13:10

Postovani,

Zanima me vase misljenje o koristenju neo penotran forte vaginaletamau 7 nedelji trudnoce?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

02.05.2016. 22:40

Možete.

nis

03.05.2016. 14:05

Poštovani, već dva tjedna imam obilan bijeli iscjedak koji je ujutro vodenast, a kroz dan gust i osjećam peckanje. Koristila sam canesten vaginalete, ali stanje se nije popravilo. Da li se radi o nekoj drugoj infekciji iako sam dosad imala samo problema s candidom? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

03.05.2016. 19:35

Ne radi se prema opisanom o kandidi. Mislim da se radi o bakterijskoj vaginozi i da bi terapija trebala biti metronidazol vaginaletama.

nis

03.05.2016. 20:50

Može li ona poremetiti menstruacijski ciklus? Zhvaljujem Vam i obratit ću se čim prije ginekologu.

Nazad
1 ... 39 40 41 42 43 44 ... 62
Naprijed