Liječenje Candide

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponovite terapiju Canesetenom.

tina1990

Poštovani,

zadnje dvije godine mi se konstantno vraća candida. Ne pijem nikakve antibiotike. Ginekologica mi je prvo prepisala genostin i lactogyn, nakon tjedan dana ponovno s vratilo i sad koristim poliginax međutim svejedno imam bijeli iscjedak i svrbež. Trenutno nemam spolne odnose da bih mogla prenesti od partnera. Što dalje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se doista radi o rezistentnoj kandidi sugeriram terapiju na usta.

Latinovicz

Poštovani,

nakon prvog dana korištenja Canesten vaginaleta pojavilo mi se oskudno vaginalno krvarenje.
Infekcija je prilično jaka; je li krvarenje možda posljedica izlaženja nerazgrađenih komadića vaginalete ili jačine infekcije? Smijem li dalje nastaviti s terapijom?

Srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s terapijom. Sukrvica je zbog upale u rodnici.

ketty3

Poštovani nedavno sam bila na papa testu te mi je prilikom pregleda doktor rekao kako se vidi upala i prepisao mi 6 dana Polyginax vaginalete, ja sam ih redovito tijekom 6 dana koristila no nakon svih potrošenih (nakon par dana) primjetila sam svrbež i peckanje na ulazu u rodnicu, pomalo sam to zanemarila no nije prestajalo danas sam osjetila kako mi na ulazu nešto smeta odnosno osjećam kao neku vrstu otekline i kad sam malo bolje proučila primjetila sam dosta prištića koji se osjete pod rukom, postala sam jako zabrinuta jer neznam o čemu bi se moglo raditi. Da li je riječ o alergiji možda ili nešto drugo? Što Vi mislite? Da li biste mi preporučili nešto čime bi mogla otkloniti ovaj problem? Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mažite Canesten kremom vanjsko spolovilo par puta dnevno.

JTP

Postovani,

Nakon svakog odnosa s muzem dobijem jaku urinarnu infekciju. Isla sam doktorima, koristila vaginalete, antibiotike i maze ali nista ne pomaze. Pijem redovno cajeve od zare (koprive) i uve ne znam vise sta da radim.
ps. da li je dobro piti caj od zare (koprive) u trudnoci?

Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

A da liječite supruga. Da napravi briseve mokraćne cijevi i mikrobiološku analizu ejakulata?

JTP

Postovanje,
Hvala na brzom odgovoru sigurno cemo i to probati.
Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

martina.filip92

Poštovani, bila sam kod ginekologa koji mi je preporucio polimicol kremu izvana i dva diflucana 150mg, jedan u tjednu, uz to sam pila linex lady tj pijem ga vec dva mjeseca.. Moji simptomi su se dosta povukli, no to ne moze u potpunosti nestati, crvenilo i svrbez ostaju te kao nekakvi sitni pristici na jednom dijelu malih usana. Nisam imala spolne odnose. Nakon toga su mi uzeli bris i prema nalazu je sve u redu, negativan je, nemam nikakvu bakteriju, povisena flora.. Simptomi mi se povecavaju svaki puta pred menstruaciju i za vrijeme menstruacije, kasnije se povlace.. Vec se lijecim 3 mjeseca, probala sam ranije i s canesten vaginaletama i kremom. Molim vas da mi bilo kako pomognete, nesto preporucite, bilo sta.. Hvala

Vaki992

Postovani,
Trudna sam mjesec dana i imam kandidu pracenu jakim svrabom i oticanjem ,pa me zanima koje preparate mogu bezbjedno koristiti a da ne ugrozim plod?
Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Martina koristite Linex lady probiotike lokalno u obliku vaginaleta ili na usta duže vrijeme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vaki Canesten bez straha vaginalnu kremu u rodnicu i izvana.

Vaki992

Postovani,

Zanima me vase misljenje o koristenju neo penotran forte vaginaletamau 7 nedelji trudnoce?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

nis

Poštovani, već dva tjedna imam obilan bijeli iscjedak koji je ujutro vodenast, a kroz dan gust i osjećam peckanje. Koristila sam canesten vaginalete, ali stanje se nije popravilo. Da li se radi o nekoj drugoj infekciji iako sam dosad imala samo problema s candidom? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se prema opisanom o kandidi. Mislim da se radi o bakterijskoj vaginozi i da bi terapija trebala biti metronidazol vaginaletama.

nis

Može li ona poremetiti menstruacijski ciklus? Zhvaljujem Vam i obratit ću se čim prije ginekologu.

Nazad
1 ... 39 40 41 42 43 44 ... 62
Naprijed