Liječenje Candide

boro23

Poštovani doktore,

supruga i ja planiramo trudnoću, radio sam kulturu ejakulata i u nalazu piše: >= polimorfonuklearnih leukocita pri velikom povećanju, sterilan. Da li je nalaz uredan i možemo li bez straha planirati trudnoću? Trebam li još napraviti nešto od pregleda?

Supruga je neko vrijeme imala problema s gljivičnom infekcijom (candida), ali su joj zadnji nalazi bili uredni, neznam jesmo li si prilikom oralnog sexa mogli prenijeti gljivice na jezik i mogu li eventualne gljivice na jeziku utjecati negativno na dijete u trudnoći iako bris jezika nije pokazao prisutstvo gljivica?

Hvala na odgovoru.

boro23

Nisam napisao >=5 PMF pri velikom povećanju, sterilan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalaz vam je uredan. Možete planirati i raditi na trudnoći.

Marina26

Poštovani,
Jos bi Vas jednom zamolila za pomoc. Kao što sam pisala prije koristila sam vaginalete Geonistin i zavrsila s njima u srijedu na predzadnjoj bijeloj tableti. No, moja doktorica mi je pripisala Amoksicilim belupo od 500 mg dvije kutije to je oko 10-11 dana uzimanja. No,dobila sam menstraciju te mi je danas prva roza tableta. Zanima me da li ovaj lijek mogu uzimati za vrijeme menstruacije te da li cu biti zasticena a obzirom da u uputama pise da bi amoksicilin mogao utjecati na djelotvornost tableta. Također ginekolog mi je zbog toga odgodio papa test za iduci mjesec i rekao da mogu koristit probiotik poput linex lady ali to bih krenula tek kasnije nakon sto potrosim ovaj lijek. Ponovila bih svoje pitanje znaci da li mogu odma krenuti sada sa amoksicilinom za vrijeme menstrucije te bih naglasila da mi je to prvi red rozih tableta ove nove jaz kutije a pijem ih vec 3 god te da li cu biti upotpunosti zasticena s obzirom da sam koristila vaginalete na prosloj kutiji te sad amoksicilin te da li mogu i linex lady korsiti tj da li ce zastita biti smanjena ako oce zbog svih navedenih lijekova sta mi je cinit ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Antibiotik možete uzimati s pilulama i neće se umanjiti utjecaj pilulama.

Marina26

Zaboravila sam rec da bi amoksicilin svakih 8 dati trebala pit, ne znam da li to ikakvu razliku cini.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne čini razliku.

mj3185

Postovani!

Prije nekoliko dana su mi se pojavili jako neugodni simptomi: obilan iscjedak, bol pri odnosu, crvenkasta sukrvica te peckanje i svrvez. Otisla sam kod ginekologa (3 dana prije menstruacije) te mi je uradio uzv, papa test te jos neke briseve. Sve je doslo uredno osim malene ciste na lijevom jajniku koju je rekao pratiti ali da postoji mogucnost da je tu radi ovulacije. Dao mi je vaginalete Geonistin da ih koristim 6 dana te sam ih uredno koristila kao i sve popratne postupke. Ono sto me brine je sto se zadnje 2 vaginalete pojavilo malo roskaste krvi u ostatcima vaginalete dan nakon koristenja....zbog cega bi to moglo biti? Napominjem da mi je ginekolog udaljen 3 sata pa Vas ovo pitam cisto da sama sebe umirim prije nego budem mogla otici njemu.

Mnogo hvala

mj3185

Postovani!

Evo nadovezujem se na svoj prijasnji post, 8. Dan (dva dana nakon terapije vaginaletama) pojavilo se manje krvarenje ali me brine. Svi su nalazi bili uredni pa ne znam o cemu bi se moglo raditi. Napominjem da sam pila i antobiotike prije 20ak dana vezano za upalu mokracnih kanala pa sada ne znam da li sve to skupa i sa cistom moze imati veze...

Mnogo hvala

mj3185

Ispričavam se, no jos sam jednu cinjenicu zaboravila. Krvarenje se pojavilo 15og dana ciklusa koji je inace uredan (svakog 01. U mjesecu dodje menstruacija, ne pijem kontracepciju) pa mi je palo na pamet da je mozda ovulacijsko krvarenje? (jer osjecam malu nelagodu u donjem dijelu stomaka) Ali mi se prije nikada nije desilo, jos uz sve ove ostale faktore me zabrinulo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, radi se o periovulacijskom krvarenju.

mj3185

Mnogo Vam hvala na odgovoru, odmah sam mirnijahappy htjela sam vas jos pitati...inate li neku preporuku nakon ovih vaginaleta , da li da koristim nesto za vag.floru ili da smanjim ponovno pojavljivanje simptoma?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Npr. LInex lady comfort.

matejad2

Poštovani,
imam problem sa candidom. Bila sam kod ginekologa 15-tog, a primjetila sam pojavu 6-tog međutim nije mi ništa dobro objasnio kako uzimati vaginalete geonistin i kremu triderm.Napravio mi je papa test. Inače sam bila prvi puta kod ginekologa i on to zna. Nisam mogla odmah jer sam dobila mjesečnicu. Kad sam potrošila vaginalete, otišla sam kod doktorice opće prakse 23-čeg i propisala mi je ponovo geonistin i dala mi je savjet da u 1 litru vode stavim 1 čajnu žlicu sode bikarbone i da najviše 2 puta na dan se isperem sa tim. Pijem vitamine; magnezij i vitamin c+cink već tjedan dana. Svjesna sam da više vremena da to prođe, ali jednostavno ovo što vidim izvana se nije ništa povuklo. Do sada me nije ništa svrbilo, a sad me već počelo. I samo da napomenem soda mi ne smeta, jer me tek poslije tuširanja svrbi. Molila bih Vas pomoć, ako mi ikako možete pomoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte vanjsko spolovilo mazati Canesten kremom nekoliko puta na dan.

matejad2

Hvala najlijepša. Koliko ću se dugo boriti protiv candide? (dosta je zaraženo tkivo)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do tjedan dana.

mj3185

Postovani

Radi simptoma koji su se pojavili, dobila sam vaginalete geonisting vaginalete te plimycol kremu. Koristila sam sve kako je receno , suzdrzavala se od odnosa itd. No sada kada sam sve rijesila, prilikom odnosa mi se javlja bol i peckanje nakon njega...napominjem da je papa test i brisevi odredjeni koje je radio uredni.

Imate li nekakav savjet da li da nesto koristim ili da se obratim doktoru? Inace on je u skroz drugom gradu pa se Vama obracam prije svega.

Mnogo hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bez terapije partnera smetnje će se stalno vraćati . Ponovite terapiju i terapiju za partnera.

Anna4321

Poštovani,
brisevima mi je pronađena Gardnerella vaginalis i doktor mi je prepisao Medazol vaginalete 10 dana. Za vrijeme terapije sam pila oralno Linex lady. Nakon terapije sve je bilo u redu par dana, a onda mi se prvo pojavio svrbež izvana, a zatim i jaki svrbež iznutra i bijelkasti iscjedak. Samoinicijativno sam uzela Canesten 3 vaginalete i kremu 2-3 puta dnevno te počela opet piti Linex lady oralno. U međuvremenu sam i dobila virozu. Nakon Canestena 3 (jučer je bila zadnja) i dalje osjećam jaki svrbež iznutra koji se povremeno širi i izvana.
Trebam li nastaviti sa još jednom kutijomCanestena (smije li se uopće više od 3 vaginalete) ili promijeniti terapiju? Odnose nisam imala od početka terapije Medazolom. Je li moguće da je infekcija od Medazola, iako se pojavila oko 5 dana nakon završetka terapije? Uskoro moram dobiti menstruaciju pa ne znam kako se liječiti za vrijeme mentruacije, jako mi smeta.
Hvala na odgovoru.

Nazad
1 ... 38 39 40 41 42 43 ... 62
Naprijed