Liječenje endometrioza uz H. pilory

Anajrim

Imam 23 godine nisam bolovala od nikakvih bolesti i ne koristim nikakve lijekove. U prvom mjescu sam operirala laparoskopski cistu na lijevom jajniku bila je veličinom 8 mm. Nakon toga sam dobila kontracepcijsku terapiju Yaz pila sam je 2 mjeseca kad sam dobila bolove u trbuhu proljev za koje sam mislila da su od Yaza ali dijagnozom stolice je utvrđeno Helikobakter pilory pila sam trojnu terapiju Fromilid, Amoksicilin i Nolpazu. i sad još samo pijem Nolpazu smijem li sad početi piti Yaz hoće li on nepovoljno djelovati na želudac. I ako sad 1 mjesec ne pijem može li se endometrioza javiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće djelovati negativno na želudac. Za mjesec dana se neće vratiti endometrioza.

Anajrim

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.