logest

sandrica_ri

Poštovana.
Ja sam pocela prvi puta uzimati pilulu logest sada 29.05. na prvi dan menstruacije no meni menstruacija jos uvijek traje. imam smedkasti iscjedak kao sto mi uvijek bude pred kraj menstruacije. to vec imam 11.dan. zanima me da li je to normalno ili bih se trebala zabrinuti i da li caffetin utjece na djelovanje te pilule. unaprijed hvala.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Kao i neki drugi lijekovi o oralni kontraceptivi trebaju neko vrijeme "prilagodbe". Ukoliko je prije početka uzimanja nalaz bio uredan, ova krvarenja možete shvatiti tako. Kroz slijedeća dva ciklusa stanje se obično normolizira.

anamarija345

Postovani,
Moze li jednokratna intramuskularna primjena antiemetika metoklopramida umanjiti ucinak Logesta?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
učinak Logesta neće biti smanjen.