Magnetska rezonanca i trudnoća

Laura Marin

Poštovani,
imam cistu na pinealnoj žlijezdi i tumor na mozgu koji je operiran prije 3 godine ali nije u potpunosti odstranjen zbog čega idem na magnetsku rezonancu jednom godišnje. Planiram trudnoću uskoro, nadam se što ranije. Idući magnet mi je za 10 dana. Da li nakon magnetske rezonance moram sačekati neko vrijeme prije nego pokušam začeti, hoće li magnet utjecati na začeće (ili eventualno na plod)? Jako puno puta sam bila na takvim zračenjima pa me samo zanima mogu li bez straha ići na bebu..hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Taj ciklus ne radite na trudnoći. S prvim danom iduće menstruacije krenite na trudnoću. Neće imati implikacije na trunoću niti plod.