Menstruacija ne prestaje

mirnaaa

Poštovani,

imam problem vezano za neprekidnu menstruaciju vec skoro pa 30 dana. Menstruaciju sam dobila ranije nego inače,8.9. i traje jos uvijek. Ne obilno ,ali traje. Otišla sam na pregled i doktorica mi je dala Duphaston tablete 2 x1 -10dana. Menstruacija mi je nakratko prestala tj.samo na dva dana i opet se pojavila. Opet sam otišla na pregled i pojačala mi je dozu na 3x1-7 dana. U srpnju ove godine sam radila redoviti pregled uzv i papa test i nalazi su u redu. Kada sam došla opet na pregled radila mi je ponovno uzv,vidi se imam zadebljanje maternice ,ali doktorica kaže da je to zbog menstruacije i da se ona mora oljuštiti. Također mi je našla cistu. Pijem sada već 5 dan duphaston tablete i ništa,menstuacija je i dalje tu. Ne znam šta da radim,jer mi se čini da duphaston ne djeluje. Doktorica mi je rekla da je ili horm.poremečaj ili da je polip koji ona sada ne vidi jer mi je zadevljana stijenka. Što da radim, da li da potražim mišljenje drugog liječnika?

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim prema opisanom da je vaša doktorica u pravu. Nastavite dalje sa Duphastonom kroz nekoliko dana te će nakon toga uslijediti prava menstruacija a ne ovo probojno krvarenje.
Ne trebate biti zabrinuti , jer će se dolaskom menstruacije sluznica izljuštiti i vjerovatno će doći do prskanja ciste.

mirnaaa

Hvala na odgovoru! Zanima me samo da li je normalno da već 16 dana pijem Duphaston za zaustavljanje krvarenja, a krvarenje nije prestalo?Tj.prestalo je samo na 2 dana u tih 16 dana koliko ga pijem.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa odgovorio sam vam. Prema opisanom i sam bih vam dao istovjetnu terapiju.
Savjetujem ponovni uzv da se ustvrdi postojanje ciste i debljina sluznice endometrija.

mirnaaa

U redu. Mislim da sam danas dobila pravu menstruaciju jer su su se pojavili bolovi kakve imam tijekom menstuacije i krvarenje se pojačalo. Popiti ću do kraja duphaston kako mi je rekla doktorica,pa ću poslije menstruacije ponovno na uzv.

Hvala na odgovorima!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako mislite da se radi o menstruaciji ne uzimajte dalje duphaston.

mirnaaa

Tako sam i napravila,jer sam pretpostavila da bi mi Duphaston onda mogao prekinuti menstruaciju ,što nije poželjno zbog uzv koji moram ponoviti nakon mestruacije.

Hvala na pomoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mirnaaa

Recite mi još samo ,da li je moguće da mi od Duphastona bude jako obilna menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.