Menstruacija

Lili27

Pozdrav,

Moje posljednje menstruacije bile su od 31.4.-6.5. i od 26.5.-1.6. Naime, ja 25.6. idem na maturalno putovanje i zaista tesko podnosim menstruaciju i sve sam to rekla svom ginekologu koji mi je dao tablete Provera 5mg kako bih tu nadolazecu menstruaciju pokusala odgodit te me upoznao sa time kako da ih koristim, odnosno tri dana prije pocetka menstruacije i jos onoliko dana koliko ju zelim odgoditi. No, mene sada buni kada da ih ja zapravo pocnem piti i da li da ih uopce pijem jer ne znam kada ju tocno ocekivati, pa bi mi od velike pomoci bio bilo kakav Vas savjet. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve vam je pojasnio ginekolog.
Počnite uzimati 23. dana od početka prijašnje menstruacije.

easyA

djevojka sam 17 i pol godina, imam jako neredovite menstruacije, rekli su da je zasad normalno jer sam je i dobila prije godinu i pol, imala sam 3 mj zaredom i onda 6 mj nista. u subotu i nedjelju mi se pojavio smeđi iscjedak bas kao pred menstruaciju (i to nakon 6 mj od zadnje menstruacije), jucer je bilo malo krvi dok je danas samo smeđi iscjedak cijeli dan. zanima me je li to predznak tek nadolazeće menstruacije ili dio menstruacije? i je li nesto opasno?

easyA

i da se nadovežem na prethodno; bole me jajnici kao za vrijeme menstruacije. hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o menstruaciji već o disfunkcijskom krvarenju. Ne znam ko vam je rekao da je imati 2 put na godinu menstruaciju, normalno?
Savjetujem hormonski status i oralne kontraceptive.

mimimimica991

Pozdrav

Situacija je sledeca: predhodnu menstruaciju sam imala 01.06. i trajala je duze nego inace (9 dana), obicno bude 7 dana. Medjutim ta menstruacija je bila slaba, vise kao smedji iscjedak s vrlo malo ciste krvi. Nakon toga se isjedak smanjio i mislila sam da prestaje ali medjutim taj iscjedak se nastavio i narednih dana al u znatno manjim kolicinama. Danas imam bol u donjem dijelu trbuha i mislim da sam ponovo dobila. Odnose sam imala 10.06. s zastitom. Moja menstruacija je ne redovna i nikada ne dolazi u istom razdoblju, vujek ili kasni ili urani. U 1. mjesecu je trajao 32 dana, u 02. - 35 dana, u 3. mjesecu 27, u 4.mjesecu 21. i u 5. mjesecu 22 dana. Tesko mi je odrediti koliko moj ciklus traje. Zanima me da li se radi o nekoj ozbiljnoj upali i koji je razlog tog smedjeg iscjedka tokom ciklusa, i da li je opasno?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Možda cista, pcos, upala. Ovako možemo samo nagađati.

ivannna1992

Poštovani,

jučer sam bila kod ginekologice zbog bolnih menstruacija. Rekla mi je da je s jajnicima i maternicom sve uredu te da nfma cista. Buduci da mi je ovo bio prvi ginekoloski pregled bila sam malo uplasena pa sam skroz zaboravila pitati razloge sukrvice. Naime, kada mi je jako pun mjehur ili kad radim teže fizicke poslove često se pojavi blaga sukrvica popracena blagom boli u trbuhu. Mozete li mi reci zbog cega bi to moglo biti? Samo da napomenem da mi je ginekologica radila ultrazvuk preko trbuha buduci da nisam imala spolne odnose do sada. I ovakvo stanje traje vec godinama. Pravu menghu imam redovito.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško je reći koji je uzrok sukrvice kod vas. Moguć je organski utrok, hormonski poremećaj, problemi ša štinjačom, izostanak ovulacije i slično.
Svakako ponovo posjetite ginekologa da se ustvrdi pravi uzrok neurednog krvarenja.