Menstruacija??

nika94

Postovani,
Naime, 5.4.sam dobila mjesecnicu ,8.4.sam imala odnos, zatim 13.4 i 22.4..inace su mi ciklusi 24-27 dana..no, ovaj put mi je dosla 23.dana tj.28.4.,a trebala je kasnije. Nije toliko.obilna, dapace jako oskudna i danas je vec na kraju. Sto bi moglo biti i trebam li se brinuti?
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
moguće je da se radi o normalnoj menstruaciji slabijeg intenziteta, ali postoji mogućnost implantacijskog krvarenja. Preporučam test na trudnoću.

nika94

Test sam napravila ujutro i negativan je. Moguce je da sam ju dobila toliko ranije radi stresa ili?
Trebam li brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko je test negativan ne trebate brinuti.

nika94

Jel moguce da je test radjen prerano?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom mislim da nije, ali za svaki slučaj bi bilo dobro da ga ponovite za 5-6 dana.

Sijalica556

Pozdrav,imam jedno pitanje,već zadnja dva mjeseca menstruacije mi traju kraće nego inače,naime prije si mi trajale po 5-6 dana stim da su zadnja dva dana ide samo iscjedak,prošlu menstruaciju sam dobila 23.6 i prva dva dana je bilo obilno međutim treći dan nije bilo ni traga menstruaciji,a onda 4 dan se pojavio iscjedak.Iducu menstruaciju sam dobila 20.7 kasno na večer i trajala je kao i prethodna prva dva dana obilno,treći dan skoro ništa.Moje pitanje je da li je ovo normalno,veoma sam zabrinuta.Samo da napomenem nisam pod nikakvim stresom i nevina sam.Molim vas pomozite,lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, menstruacije nisu uvijek istog intenziteta i trajanja.

Sijalica556

Hvala na brzom odgovoru

MaryyJane

Poštovani,
Imam menstruaciju već od siječnja 2013. godine, znači 4 i pol godine, ali, još uvijek, neredovit ciklus. Trebam li se zabrinuti ili je to normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da učinite hormonski status i uzv pregled da se ustanovi zbog čega se ciklusi još nisu regulirali, te ukoliko bude potrebno uvede terapija.

Postovani menstruacija mi kasni 7 dana inace mi je redovita i il dan prije ili kasnije uvjek mi bude najkasnije od 21 do 23 u mjesecu ima zadnjih 6 mjeseci i traje mi 4 dana .Imala sam prije desetak dana analni sex bez zastite i onda oralni . Ima li mogucnosti da sam trudna ako me je dotakako s rukom u kojoj je bio spermi ??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, postoji samo teoretska mogućnost trudnoće, ukoliko je rukom u rodnicu unešena dovoljna količina ejakulata.

Niksiiii

Postovani, ciklusi mi inace traju 30-31 dan, medjutim prosli mjesec sam trebala dobiti 16.7., a dobila sam 12. Ovaj mjesec sam trebala tek 13.8., a dobila sam danas, 7.8. Trebam li se zabrinuti, jer mi nikad nije menstruacija toliko ranije dolazila.

Zujaa

Postovani..
Pila sam pilule 2 godine i prestala sam ove godine u 6. Mjesecu, i nakon toga sam dobila 1 normalnu menstruaciju za 28 dana i vise nikako..kasni mi 12 dana..imala sam dva puta odnos bez zastite ali nije u mene..citala sam da je moguce da menstruacija kasni nakon prestanka koristenja pilula,a da li je ovoliko moguce?? Malo sam u strahu,hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za niksiiii, nema razloga za brigu, ciklusi ne moraju uvijek biti iste duljine trajanja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Zujaa, nakon prestanka uzimanja pilula menstruacije mogu izostati (kod nekih žena i do godinu dana). Potrebno je određeno vrijeme da se ponovo uspostavi hormonska ravnoteža. Pošto ste imali nezaštićene odnose, ipak bih preporučio test na trudnoću.

Niksiiii

Uredu, hvala vam na brzom odgovoru. Zabrinulo me jer je jako slabog intenziteta i toliko ranije

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

melanimelem

Poštovani..imam problema sa menstruacijom od travnja ove godine...naime, kasnila mi je i javila sam se privatnom ginekologu koji mi je prepisao Duphaston tablete kako bi izazvao krvarenje tako da je nakon 10 dana provedene terapije, menstruacija došla odmah idući dan na 55.dan ciklusa odnosno 23.5.2017. zatim mi je rekao da ukoliko opet ne dobijem menstruaciju do 35. dana ciklusa, da nastavim sa terapijom i ponovno krenem piti duphaston tablete (10 dana po 2 tablete dnevno) i onda je menstruacija došla u pola terapije, odnosno samo 5 dana sam pila tablete i stigla je menstruacija 03.07.2017. Od tada opet menstruacija kasni i opet je do danas nema...krenula sam opet sa terapijom jer mi je rekao da se javim poslije 3. krvarenja...pijem sada te tablete već 4.dan ali bez zanimljivo je to što ja nemam nikakvih simptoma da ću dobit menstruaciju, sve mi je to nekako ne prirodno i ne razumijem šta se događa...dosta se debljam u predjelu donjeg dijela stomaka i bokova i jako sam naduta..zadnji odnos sam imala zaštićen i to 23.6.2017. i poslije toga je normalno uz pomoć tableta došla menstruacija. Ovo mi se nikada nije događalo i sve teže podnosim iz mjeseca u mjesec borbu sa dolaskom menstruacije koja nakon provedene terapije bude sasvim normalna (bolna, dugo traje itd.) kao i prije. Molim vas za mišljenje. Hvala unaprijed