menstruacija

lrazum

Postovani, rodila sam prije cetiri mjeseca i nakon mjesec dana poslje poroda sam dobila menstruaciju koja je bila kao i prije svakih 28 dana i trajala je 6 dana. I prosli mjesec sam dobila redovnu menstruaciju koja je trajala sest dana. Tjedan dana nakon menstruacije se pojavilo krvarenje koje traje jos i danas znaci vec skoro mjesec dana. Nije obilno i zna prestati na neko vrijeme ali nakon nekog vremena se opet vrati. Zanima me s cime to ima veze i dali je to normalno te dali postoji mogucnost da sam trudna posto nisam dobila menstruaciju.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da učinite test na trudnoću i ultrazvučni pregled.

depikolo

Postovani,imam 26 godina,uredan menstrualni ciklus koji je 27-30 dana.Ovaj mjesec dobila sam menstruaciju na 23.dan sta mi se nikada do sada nije dogodilo te sam malo zabrinuta.Nekoliko dana prije imala sam grceve u trbuhu koji su trajali 2 dana i to je sve.Nikakve ostale simptome kakve inace imam prije menstruacije.Odnose sam imala 7,9 i 11 dana ciklusa.Malo me brine cjela ova situacija te vas molim za misljenje.Posljednji ginekoloski pregled obavila sam prije godinu dana i bilo je sve u redu.Hvala

lili12345

Poštovani,
menstruacije su mi vrlo redovne,svaki 30 dan. Bila je predzadnja 4.5. I 3.6. ova zadnja. Točno 30. dan ujutro kao i uvijek. Imala sam simptome koje imam uvijek,a to su bolne i osjetljive grudi desetak dana prije, istaknute žilice oko bradavica četiri dana prije i pristići koje inače imam samo prije menstruacije. No problem je što nisam imala nikakve bolove u trbuhu koje inače imam. U petom mjesecu bolovi su bili toliko jaki da sam jedva hodala,a sad sam osjetila tek neku tupu bol dok sam ležala za boku. Boja krvi i trajanje je uobičajeno; tamno crvena s ugruscima a traje do tri dana,nakon toga više ne nosim ulosak ali se pojavljuje krv na stijenci rodnice i to nekoliko dana. Molim Vas za mišljenje,radi li se o pravoj menstruaciji s obzirom da nisam osjetila nikakve prejake bolove?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme plodnih dana. Ukoliko je menstruacija nastupila ne radi se o trudnoći. No postoji i mogućnost krvarenja u ranoj trudnoći ili implantacijskog krvarenja stoga bi preporučio da učinite test na trudnoću i/ili pregled.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za lili12345, prema navedenom najvjerojatnije se radi o pravoj menstruaciji. Nisu menstruacije uvijek istog trajanja, intenziteta i bolnosti.