Menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste spolno aktivni, prema navedenom je moguće da se radilo o implantacijskom krvarenju. Preporučam test na trudnoću.

Karmina

Poštovani dobila sam menstruaciju,a zanima me još od kada se broji prvi dan menstruacije zanima me zbog plodnih dana,ono kada krene pomalo po par kapi ili obilnije malo. U mene prva dva dana većinom bude po par kapi a treći dan obilnije i odmah me i zaboli stomak pa moram popiti tabletu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mesntruacija se računa od prvog dana krvarenja. Par kapi prije mogu biti posljedica slabije funkcije žutog tijela, tj. blage hormonske neravnoteže.

Nikolina269

Poštovani,imam 16 godina,nisam imala spolne odnose,vec godinama imam normalnu menstruaciju,svaka 28 dana i redovito me boli trbuh uz to.U zadnja 3 mjeseca u sredini ciklusa javlja mi se smeđi iscjedak ili prozirni s krvi.Do sada me trbuh nije bolio do zadnjeg puta i otada me trbuh u predjelu jajnika cesto boli i osjecam nekakav pritisak.Menstrualna krv mi je do sada bila obilna i crvene boje,ali sada je nekako smeđa s malo krvi,oskudna.Da napomenem da me sada trbuh uopce nije bolio.
Trebam li biti zabrinuta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatno se radi o ovulacijskoj boli i ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za brigu.

TinaVale

Pozdrav! Ovako. Zadnja menstruacija je bila 11.10. tri dana ranije je dosla. Sad trebam dobiti 12.11. Imala sam spolno nezastićene odnose do sada. Imam bolove u donjem dijelu stomaka, zuti iscjedak, nadutost stomaka. Zanima me jel su simptomi nadolazeće menstruacije? Hvala u naprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedeni simptomi su najvjerojatnije zbog nadolazeće menstruacije.

TinaVale

Hvala na odovoru. Lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.