menstruacija ili ne

dandulina

postovani doktore,molim vas za objasnjenje jer sam u inostranstvu i veoma mije tesko stici do doktora u skorije vreme jer moram cekati oko vise od mesec dana.e ovako imala sam bar do sada normalne i na vreme cikluse,u januaru sam dobila menstruaciju 17.01.2014.na 23 dan ciklusa,zatim 13.02.2014.na 28 dan ciklusa i februara sam imala nezasticene odnose zavreme plodnih dana jer radimo na bebi,i onda se desilo da mi menstruacija kasni sto meje jako obradovala pa sam cekala da prodje bar dve nedelje od kasnjenja da bih uradila kucni test,za to vreme osecala sam mucninu koju i danas osecam,neki neopisivi umor stalno bi da spavam,stomak kao da mi je nadusen,zatvor,neznam sve je bilo ok do sinoc,dvanaesti dan kasnjenja meni se pojavilo nesto svetlo zute boje,nekoloko tackice sto je kasnije za koji sat postalo braon a vec jutros mi se pojavila tamna braon-crna krv,nemam nikakvih bolova jedino sto osecam umor.neznam sta da radim a dosta se plasim jer neznam dali je ovo normalna menstruacija ili vec sta,i dali biste mi mogli reci ako jeste kada cu onda imati narednu ovulaciju jer zelela bih da pratim plodne dane.unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam kasni menstruacije, ne treba čekati dva tjedna. Napravite sutra ujutro test iz prvog jutarnjeg urina.