Menstruacija ili trudnoca

rebeka666

postovani...Imala sam abortus 5.11.2012. i zbog zaostataka sam bila ponovno kiretirana 22.11.2012. i nakon toga je sve bilo ok u redu...imala sam spolne odnose u mene je bio svrs...jucer sam prokrvarila imam glavobolje mucnine i samo mi se spava...dal je to menstruacija to krvarenje posto je kiretaza bila 22.11. ili nesto drugo ..hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postovana, savjetujem da se javite na kontrolni UZV pregled. Pospanost, je znak anemije zbog dvije kiretaze.

frida2012

Postovani,mozda ovo i ne ide pod ovu temu ali nisam sigurna gdje da to smjestim pa se ispricavam unaprijed!
Naime,ciklus mi je u trajanju od trideset dana,zadnju mjesecnicu sam imala 27.11. sto znaci da je proslo nekako pola ciklusa,ja i mij partner se nismo pazili,pogotovo ne sada u ovom periodu kada je trebala biti ovulacija,jer su mi ciklusi stvarno uredni.Mene grudi vec par dana jako bole,otecene su sto se do sada nije desavalo ako sam i osijetila kakvu bol bila bi samo jedna strana ledja me jako bole u donjem dijelu.i mozda ja nebi zurila sa trazenjem odgovora da nismo sinoc imali odnos,u kojem opet nismo pazili,i da ja nisam primjetila neki smedji iscijedak a danas ujutro svijetla krv,u cemu bi trebao biti problem?to mi se do sada nije desavalo ne u sredini ciklusa!
Unaprijed vam puno hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Periovulacijsko krvarenje. Potrajat ce dan ili par dana.

frida2012

Koliko zapravo jako kevarenje to smije biyi,jer ovo je onako..srednje jacine ali bez ugrusaka?

Sekaa93

Ja se izvinjavam, nzm tacno gdje moj problem spada, pa sam ovde napisala.. Zadnju menstruaciju sam imala 29.10. trebala sam da dobiejm 26.11.al jos nisam inace mestrualni ciklus mi nije redovan, imala sam intimne odnose..posle 10 dana kasnjenja uradila sam test na trudnocu i negativan je, sad je vec 20 dan i nista.Posle zadnje menstruacije imala sam upalu mokracnog mjehura i pila sam nekakve lijekove na biljnoj bazi. Da li to moze biti razlog kasnjenja i ima li mogucnosti da sam trudna iako je test negativan? Molim vas da mi odgovorite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postovana frida oskudnije svakako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postovana Seka, upala svakako moze odgoditi nastup menstruacije. Savjetujem pregled i UZV da se ustvrdi pravi razlog. Trudnoca kod vas nije uzrok.

Loli11

Poštovani doktore,
moj problem je ovakav za vrijeme plodnih dana imala sam spolne odnose s dečkom, ali on nije ejakulirao u mene, a i inače ne ejakulira u mene. Također, u vrijeme plodnih dana imala sam krvarenje koje nije bilo oblino, ali je trajalo 3 dana. U ponedjeljak sam trebala dobiti menstruaciju, ali mi je ona tek došla u četvrtak s time da je u srijedu bilo malo smeđega iscjedka. U četvrtak, petak, a i juče mi je išla sasvim normalno kao i uvijek, ali sinoć mi počela prestajati tako da danas već nema ničega, a inača mi menstruacija traje 5-6 dana. Također, prvi dan menstruacije bio mi je bolan kao i uvijek, simptomi pms-a su mi prestali i menstruacije su mi većinom redovite, nekada dođe dan, dva ranije ili kasnije. Moje pitanje je, radili se o pravoj menstruaciji ili "lažnoj", tj. postoji li mogućnost da sam trudna? Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se svakako o pravoj menstruaciji. Ne mora svaka biti bolna niti je svaki ciklus ovulacijski.

curka1995

i još da napomenem da mi zadnjih 3-4 tjedna mokraća ima jak miris nekad je žuta, iako pijem dosta tekućine, a nekada kad dugo ne mokrim čak zna biti bijela.

curka1995

Poštovani, zanima me sljedeće.. 29.9. sam imala spolni odnos 12.10. sam dobila menstruaciju koja je bila slabija nego inače, a 17.10 sam išla na ginekološki pregled zbog cista pa mi je ginekologinja radila utrazvuk, e sad me zanima da sam ja trudna dali bi ona to tad vidla na ultrazvuku?? i da napomenem da mi i ostale menstruacije su slabije nego inače, čak mi je zadnja došla 4 dana ranije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana dakako da se trudnoća vidla na ultrazvuku.

frida2012

Postovani,
Opet se moram obratiti vama za misljenje,naime ovo krvarenje koje sam vam prethodno spominjala a koje je nastupilo nasred ciklusa je bili jace ali kratko,dva dana,e sad ja sam dogovorila pregled kod doktora no ne mogu a da ne pitam,dali je moguce da je do takvog krvarenja doslo jer se ja u moj partner po prvi puta ne pazimo?mene ledja i listovi i dalje bole jednako..mi smo i dalje nastavili sa odnosima bez zastite,pa ne znam dali je to uopce pametno?!a isto tako mjesecnicu sam trebala dobiti 27,pa sad ne znam dali da ju ocekujem ili da se ne brinem ako ju tada ne dobijem ?

Unaprijed puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nema veze sa time što imate idnose bez zaštite.
Mislim da će vam menstruacija doći na vrijeme.

Sneza84

postovani molim vas za pomoc..
imala sam sa deckom nezasticen spolni odnos sa prekinutim snosajem 5 dana prije menstruacije dakle u neplodnim danima ali evo nekoliko dana mi kasni menstruacija uz to imam i neke simptome trudnoce kao sto su povecan apetit bol u ledjima osjetljive grudi promjena raspolozenja..preksinoc sam imala bjeli iscjedak i bolove u jajnicima pa sam mislila da cu dobiti ali evo drugu noc mens ne krece..dali postoji mogucnost da sam trudna..to mi se ne cini logicnim jer ipak prerano sam dobila prve simptome a i imala sam odnos u neplodnim danima uz sve to snosaj je bio prekinut ali ipak se bojim i zbunjena sam..unaprjed hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da niste trudni. Ne brinite. Uskoro će menstruacija.

enna2909

Postovani,
imala sam odnose sa deckom 21.08. i drugi odnos 24.08. koji nije trajao duze od 10 minuta, oba puta bez ejakulacije. Dobijam menstruaciju svakih 25-28 dana, pa nisam bila sigurna jesam li bila u plodnim danima ili ne, sto me brine jer mi menstruacija kasni drugi dan. Imam bolove u grudima i u donjem dijelu stomaka koje prije nisam osjecala u pmsu. Sinoc sam primijetila smedje na gacicama izgledalo je kao krv da se osusila, pa me brine da li to ima veze sa kasnjenjem menstruacije? Da li je moguce da menstruacija kasni zbog putovanja i promjene vremenske zone? I da li je rano za test za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalao raditi o trudnoće. No možete posegnuti za testom jer vam ista kasni.

marijancica

Doktore, djevica sam, decko je svrsio po stidnici. Postoji mogucnost da je kasnije vrlo malo! sperme prstima doneseno do vagine, ali nije penetrirao. Nakon nekoliko dana sam osjetila desni jajnik na trenutke i grceve u maternici. Trenutni simptomi su: Nabrekle grudi (al ne bole kao i obicno), tvrd donji dio trbuha, hiperaktivnost (zelja za radom u pms.u), i pocesto mokrenje. Radi li se o simptomima pmsa ili trudnoce? HVALA