Menstruacija kasni

ruza21

Poštovani,
23.1. sam imala zadnju menstruaciju. Ciklus mi je uvijek 28 dana. Samo jedanput mi se desilo da je kasnila 3 dana, ali ovaj put mi kasni već 8 dana. Napravila sam test za trudnoću i negativan je. Koliko su pouzdani testovi za trudnoću? Da li je moguće da mi kasni samo zbog stresa? Ne pijem kontracepcijske pilule. Bojim se da ne postoji neki veći problem pošto nikad nemam problema s ciklusom. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pouzdanost testa na trudnoću je 99%. Bilo bi dobro da se javite Vašem liječniku radi kašnjenja menstruacije. Postoje tablete koje mogu izazvati krvarenje.

Iva444

Postovani doktore,

Jucer sam trebala dobiti menstruaciju no nikakve simptome PMS-a nisam imala niti sam dobila menstruaciju. Zadnja jr bila 25.1.2017.
Inace redovito dobivam svaki mjesec, ciklus oko 35 dana.
Zadnji odnos je bio 14.2.2017. i poprilicno smo pazili i nije svrsio u mene. Tada su mi bili plodni dani i zaista smo pazili.
Danas sam napravila test Clearblue digital koji je negativan. Da li je prerano da bi test ista pokazao?
Da li mi je rano izvaditi brtaHCG iz krvi? Proso je 15 dana od odnosa.
Napominjrm da sam dozivila jako vrliki privatni stres zbog kojeg sam izrazito uznemirena pa me zanima postoji li mogucnost da zbog toga kasni menstruacija? Trebam li otici kod svoje ginekologice na pregled?
Hvala Vam unaprijed.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
da ste trudni test bi to već pokazao. Teško je reći zbog čega Vam menstruacija kasni (moguće zbog stresa), ali bih Vam preporučio da učinite ginekološki pregled.

Iva444

Hvala Vam doktore na brzom odgovoru.
Znaci ako sutra izvadim beta HCG uz krvi i bude negativan mogu biti mirna?

Hvala.

Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je BHCG negativan sigurno niste trudni

jedna maja

Postovani doktore,
Kasni mi menstruacija. Poslednju sam imala 12.5. sad ce vec 23.6 a ja nemam nikakve simptome sem pojacane gladi i ne bole me grudi kao inace pred menzis.
Sa deckom imam nezasticene odnose ali ne ejakulira u meni vec po meni ili u kondom.
Imam mikrocisticne jajnike i cvor na stitnoj zlezdi ali mi je njena funkcija u najboljem redu.
Da li je trudnoca uzrok ili nesto drugo?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom da imate odnose postoji mogućnost trudnoće. Pošto imate policistične jajnike i to je mogući uzrok neredovitih menstruacija. Preporučam test na trudnoću.

Crnaruza

Dobro vece. Postovanje doktoru, imala bi pitanje jedno. Ovako menstruacija mi svaki.mjesec kasni. Znaci tako je do prvog dana. Eh zadnji mjesec nisam nikako dobila. Kasni mi vec 60dana. Nemam nikakvih probl. Ne boli me nista, niti muci. Sad me zanima razlog , zbog cega to izostaje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinite status spolnih hormona (3. dan menstruacijskog cikusa), odredite progesteron u krvi na 21. dan ciklusa. Provjerite hormone štitnjače i prolaktin. Najvjerojatnije nemate ovulaciju zbog hormonske neravnoteže.