menstruacija rani

Senka007

Molim pomoć. Naime imala sam do sam redovite menstruacije ali ovaj mi se mjesec dogodilo da sam dobila menstruaciju tek nekih 15 tak dana nakon kraja posljednje.. Pa me zanima da li da paničarim i jurim ginekologu ili mogu mirno spavati? happy
Zdrava sam i nikad nisam imala tegoba, osim što sam posljednjih mjesec do dva pod stalnim stresom. Hvala!!!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite. Događa se. Ne trebate se javljati na pregled za sada. Sami ste naveli mogući uzrok. Ako i idući mjesec urani svakako savjetujem da se javite na pregled.

mj11

Oduvijek sam imala redovite menstruacije ciji menstrualni ciklus je trajao tocno 28 dana. No, prije oko 4 mjeseca menstruacije su mi pocele raniti, a zadnja mi je ranila 5 dana. Imam dileme pa molim za pomoć! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana normalan ciklus neki put oscilira. Imati redovan menstrualan ciklus znači imati menstrualna krvarenja od 23-24 dana do 35. To smatramo redovnim ciklusom.
Ne znam koje su vaše dileme.

Poštovani moja cura je mlada. I imam jedno cudno pitanje. Ja razumijem ako cura ima menstruaciju da nije trudna samo ako kasni se javlja mogucnost.
Ali mojoj curi vec 2 mjeseca urani. Prije 2 mjeseca je imala 16. pa 9 i sada 3. zanima me jeli ovo normalno i da li se trudnoca moze iskljuciti. Imala je 16 prije spolnog odnosa. I od onda joj stalno urani. Hvala

I jos jedna stvar. Ako sam dobro izracunao ona je dobila 24. dan poslje 1. krvarenje. Pa to mi se cini sasvim normalno, ali ona me napala i boji se trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ako je menstruacija nastupila, bez obzira kada, ne postoji mogućnost trudnoće.