menstruacijski ciklus

Prije nekoliko mjeseci bila san u ginekologa,obavila kompletan pregled i sve je bilo u redu. Imala sam smeđi iscjedak nakon mjesečnice, međutim ginekolog smatra da to nije nikakav problem. Sada mi se iscjedak pojavio 12 dana prije menstruacije,vec dva dana obilan i gust . I dobila sam menstruaciju 12 dana prije .Inace mi je menstruacijski ciklus uvijek bio potpuno uredan i nikad mi se nije dogodilo da dobijem menstruaciju toliko dana prije. Sada mi nista nije jasno. Neznan u cemu je problem i da li se trebam zabrinuti radi svega ovoga ?! Hvala!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
preporučio bih da pričekate još jedan ciklus. Ukoliko krvarenje i dalje bude nepravilno javite se svom ginekologu. Što se iscjetka tiče, ukoliko su obaveljene sve mikrobiološke pretrage kojim bi se isključio uzrok te vrste, uglavnom, nemate razloga za brigu.