Problem ovulacije

marmun

Poštovani,

Imam 29 godina, a moj suprug 34 i već neko vrijeme pokušavam ostati trudna. Početkom godine cervikalnim brisevima izolirana mi je Ureaplasma. Provedena terapija bila je uspješna kod mene i partnera.

Moj problem vezan je za utvrđivanje ovulacije. Naime, mjerenjem bazalne temperature i praćenjem cervikalne sluzi jako mi je teško zaključiti kad dolazi i da li uopće dolazi do ovulacije. Temperatura zna varirati, cervikalne sluzi uglavnom ima jako malo pa na temelju toga pretpostavljam da su pojedini ciklusi anovulatorani. S druge strane, gotovo redovito osjećam bolove u jajnicima u vrijeme kad ovulacija treba nastupiti.

Redoviti ultrazvučni pregledi nisi pokazali ništa što bi upućivalo na neki problem

Zanima me kako utvrditi da li se ovulacija stvarno desila i kako je stimulirati u slučaju izostanka (folikulometrija, vađenje hormona ili nešto drugo?)

S obzirom na to da već gotovo godinu dana pokušavamo bez rezultata, zanima me koji je sljedeći korak.

Srdačan pozdrav.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
ukoliko godinu dana bez usojeha nastojite ostvariti trudnoću, vrijeme je da se javite u neku od klinika koje se bave tim problemima kako bi se napravila kompletna obrada.