Mikrobiološke i serološke pretrage nakon trudnoće s bebinom dijagnozom Gastroschisis

Virginia W

Imam 21godinu i rodila sam carskim rezom 29.12.2007.
U 29.tjednu trudnoće bebi je dijagnosticiran GASTROSCHISIS i dio crijeva je bio van.
Termin poroda je trebao biti 08.02.2008. no već 29.12. pukla je plodna voda tako da sam rodila prijevremeno.
Operacija bebe nije u potpunosti uspjela,nisu sve uspjeli vratiti na mjesto,beba je imala problema i s disanjem te na kraju nije izdržala.

Ginekologica me je poslala na mikrobiološke i serološke pretrage da vidimo možemo li pronaći razlog zašto se sve to dogodilo.
Molila bih vas da mi objasnite moje rezultate:

MIKROSKOPSKI NALAZ:rijetki leukociti,rijetke bakterije fiziološka flora
REALTIME PCR TEST NA CHLAMYDIA TRACHOMATIS je NEGATIVAN
UREAPLASMA UREALYTICUM NIJE IZOLIRANA
MYCOPLASMA HOMINIS NIJE IZOLIRANA

SEROLOŠKE PRETRAGE:

ELISA NA CYTOMEGALOVIRUS IgM negativan; IgG pozitivan
ELISA NA HERPES SIMPLEX VIRUS IgM negativan; IgG pozitivan
ELISA NA RUBELLA VIRUS IgM negativan IgG pozitivan
ELISA NA TOXOPLASMU IgM negativan;IgG negativan.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
gastroshiza je poremećaj razvoja abdominalne stijenke koja se javlja u otprilike 1 na 5000 živorođene djece i to nešto češće u mmajki mlađih od 20 godina. Etiologija (uzrok bolesti) nije poznat no non što se zna je da, za razliku od nekih drugih anomalija razvoja, nije povezana s kromosomopatijama.
Navedene pretrage su uobičajene nakon nepovoljnog ishoda trudnoće, ali Vaše nalaze ne mogu povezati s anomalijom razvoja o kojoj je ovdje riječ.