Žuto tijelo-molim Vas hitno je

cleopatra1411

Nakon silnih lijekova (Klomifen, Dabroston, Provera i zadnji Gonal F+puuuno drugih injekcija) uspjela sam doći do rezultata: u 12. danu ciklusa (četvrtak), u desnom ovariju 4 folikula od cca 16 mm, u lijevom 2 folikula od cca 15mm. Rekli su nam da taj vikend imamo odnose i u ponedjeljak doći na kontrolu. Danas je stanje slijedeće: Desni ovarij- 1 folikul od 20 mm i 3 žuta tijela, lijevi folikul - 1 folikul od 20 mmi 1 žuto tijelo. Upoznata sam sa time šta je corpus luteum ali me zanima šta to znači kada su oni prisutni u jajniku? Da li to znači da su te jajne stanice propale ili još ima šanse da se koja od njih oplodi, ili se sad možemo osloniti samo na preostala 2 folikula koja još nisu prsnula? Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
žuto tijelo je struktura koja nastaje na mjestu folikula nakon ovulacije tako da je, prema iznesenom, timing odnosa bio dobar.