Misljenje

kratkopitanje

Postovani,
prije 6 mjeseci počeli su moji problemi sa iscjetkom. Pojavio mi se iscjedak žute boje neugodnog mirisa. Pregledom mi je utvrđena zaraza trichomonasom, stupanj cistoce 2,L++ i prepisan je arilin rapid,vagisan kombi te lactogyn kroz dva tjedna. Nakon liječenja, problemi se ponavljaju, te je propisana terapija medazolom i učinjeni su brisevi na chlamydiu trachomatis-pcr,ureaplazmu i mikoplazmu-uzgoj,mycoplasma genitalium-pcr, bakteriološkog aerobno i mikoloski. Svi nalazi bili su negativni, mikrobiološka pretraga- 0-1 polimorfnonuklearnih leukocita. Nakon toga predloženo je korištenje linex comfort tableta za balans flore. Međutim poslije menstruacije, iscjedak se ponovno javlja uz pečenje kod mokrenja. Nalaz urina pokazuje prisutnost proteina, sediment-leukociti, stanice plocastog ep., eritrociti,bakterije i sluz- sve povišeno odnosno prisutno. Propisan je klavocin od strane obiteljskog liječnika. urinokultura prije početka uzimanja klavocina- prisutstvo saprofitnih bakterija. Zatim sam upućena urologu, koji moli prijedlog ginekologa radi sumnje na upalu rodnice. Ponovni pregled kod ginekologa, i dalje prisutan zuti gusti iscjedak, urađen bris na trichimonas- kultivacija, nalaz negativan, te prepisan fluconax zbog prisutne kandide.
Rečeno je da su bakterije u urinu od nedovoljnog uzimanja tekućine, a boja i miris iscjedka nesto sto ce se regulirati ili se jednostavno promijenilo.
2-3 tjedna nakon svega toga primjećujem kvržicu na prijelazu s velike usne na kozu, te sam je istisla misleci da je urasla dlaka i da ce se smiriti. Izašao je gnoj, međutim sljedece jutro natekli su mi i vrlo su bolni limfni čvorovi. Prepisan mi je klimicin. Pod terapijom se pristic povlači, i limfni čvorovi su splasnuli te ne bole. Po završetku terapije, ponovno naticu i bolni su, iako prištića vise nema. Izvadila sam krv, nalaz uredu. Upućena sam infektologu, sa sumnjom da je oticanje vezano za urogenitalni trakt i cekam pregled. Iscjedak jos uvijek prisutan, žut i gust, uz pojavu sukrvice. Molim Vas, popila sam toliko lijekova i svega, problem je jos uvijek tu, mozete li mi dati mišljenje vezano na ovaj problem? LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško mi je odgovoriti na vaše pitanje jer dosta toga ste napravili a iscjedak i dalje perzistira.
Svakako bih ponovio briseve rodnice i cerviksa kao i urinokulturu.