dali je moguca trudnoca??

cyberfunk

Pozdrav.... molila bih brz odgovor,naime spavala sam sa deckom,prvi puta smo koristili zastitu u koju je svrsio ali ne u meni,a nakon 10 min smo ponovili cin bez zastite te također svrsio izvan mene, pa me zanima koja je mogucnost trudnoce s obzirom da je penis ostao " prljav" ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste imali odnos u vrijeme plodnih dana, dakako da šansa za trudnoću postoji. Savjetujem za svaki slučaj postkoitalnu kontracepciju.

Inalooly

Poštovana doktorice, dečko je jučer djelomično svršio u mene, a to je bio 21. dan moga ciklusa koji traje 28 dana. Mogu li ostati trudna? I dali pomaze pilula za dan poslije ako se popije 2 dana poslije i gdje se uopce moze nabaviti? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako Vam ciklus ne oscilira ne treba Vam postkoitalna kontracepcija. 21.dan ciklusa nećete ostati trudna.

mishel78

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 01.12.2011. god, a rizicne odnose zadnji put 14.12., trebala sam da dobijem 28-29.12 al nisam. Inace redovito dobijam na 27 ili 28 dan. Radila sam dva testa za utvrdjivanje trudnoce (zadnji danas 01.01.) i negativni su. Najgore od svega je sto mene boli stomak kao da cu dobiti, danima su mi grudi natecene i bolne, imam blage mucnine, ucestalo mokrenje...nisam prehladjena bila, niti bilo koji drugi zdravstveni problem...Ipak se brinem zasto mi kasni...da nemam neki poremecaj hormona ili slicno...mada nikad nisam imala problema sa tim...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ciklus normalno ponekad oscilira. Ne brinite se, jer su dva testa negativna te imate predznake nadolazeće menstruacije.

Lisa1

Imala sam odnos sa partnerom prvi put drugi dan menstruacije i nije svrsio u mene pa me zanima da li postoji ikakva mogucnost za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne postoji šansa za trudnoćom.

Lisa1

Hvala Vam puno.

pero1234

pozdrav..imao sam oodnose sa curom bez kondoma a nije bilo ejakuacije.ciklus joj je poceo 25. 12 navecer a odnosi su bili 3.1 navecer.zanima me jel moguce da ostane trudna.hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, mislim da ne.

pero1234

hvala puno! pozdrav

Worried..

Postovani, imala sam odnos sa deckom isti dan po zavrsetku menstruacije ( to je bilo 3.12.), do danas nisam dobila drugu menstruaciju a ciklusi su mi uvijek redovni. Uradila sam 2 testa za trudnocu i bili su negativni. Radila sam ih navecer. Da li trebam ponoviti test ujutro ili mogu iskljuciti mogucnost trudnoce? Inace imam bolove u donem dijelu stomaka svaki dan..
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

POštovana, niste trudna, ne trebate ponavljati testove. Menstruacija će doći za koji dan.

28koma

Poštovani,
imam jedno pitanje i molila bi vas da mi pomognete jer sam velika paničarka. dakle ja sam bila dečka zadovoljavala i kada je trebao ejakulirat ejakulirao je u hlače no nismo sigurni ako je nešto ošlo na mene,ja sam bila odjevena,ali bez obzira na to jako se brinem jer sam bila u plodnim danima..znači zanima me je li moguca trudnoća u slučaju da je nešto ošlo na mene jer sam u plodnim danima,a bila sam odjevena(imala sam hlače) a on mene nije ni taknio?
Nadam se odgovoru!
Pozrdav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na taj način nećete ostati trudna.

Edita.303

Dobar dan!

Moja situacija i pitanje je sljedeće!
3 mjeseca sam pila Diane35 po preporuci ginekologa,odnosnu jednu kutiju. Zadnje sam popila prije mjesec dana te mi je ponestalo i prekinula sam terapiju.
Prije toga sam imala redovitu menstruaciju,ali sada nakon što sam prestala uzimati tablete,menstruacija mi kasni vec 3 dana. Zanima me dali postoji mogućnost da se to dešava jer sam prekinula uzimati tablete ili se trebam zabrinuti da sam trudna.

Unaprijed se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da je zbog uzimanja pilula. Trudnoću isključujem svakako.

Shadow333

Nezz sad jel ovo spada baš pod ovu temu, al .. Ovako ima problem, Menstruaciju dobivam svakih 34 dana + ako zna nekad kaa sniti, i prosl mj decko i ja smo spavali i kristili smo prekinut snošaj, i kad sam trebala dobiti, dobila sam onu kao lažnu menstruaciju, bar sam tako mislila, imala sam M samo jedan dan i 5 dana smeđi iscjedak, i mislila sam da sam trudna jer me odmah poslije toga počele dojke boljeti, i htjela sam čekati 20-tak dana od M pa onda da radim test, i 7.1 prvog dobijem M , al baš pravu, a po pravilu sam je trebala dobiti tek 20.1 .. i sad mi ništa nije jasno, kako to, zašto, jeli postoji mogućnost, mislim znam da ne, ali, jesam trudna ili .. Pomoć .. Ići ću ginekologu, kad mi M završi, al nemogu čekati toliko ... moram bar nešto znati o ovome .. hh

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , s obzirom na neredovitost ciklusa savjetujem ginekološki pregled i ultrazvuk za početak.